Tévétorrent

Tizenöt centi

Walker

  • - köves -
  • 2021. február 10.

Mikrofilm

Sokan azzal a megnyugtató tudattal nőttünk fel, hogy Bruce Lee a legerősebb, de volt egy hosszú pillanat a tévézés történetében, amikor Chuck Norris farmeringes vállát nyomta e teher.

Ez a pillanat a 90-es években jött el és 200 epizódon át tartott. A Walker, a texasi kopó volt Chuck Norris mennybemenetele: Steve McQueen edzője, Bruce Lee epizodista ellenfele, a szegény ember Stallonéja és egy Commodore 64-es számítógépjáték névadója ebben a sorozatban végre kijött a fényre, és elfoglalta helyét a polgári nappalikban, hogy az egész család megelégedésére egy kicsit jobb hellyé tegye Texast. Ebben legendás rúgótechnikája és jó lelke éppúgy segítségére voltak, mint a Texas Rangerek seriffcsillagot formázó jelvénye. A viccek csak később jöttek, volt közöttük sok igazságtalan is, ha valaki, hát akkor Norris simán elszámol végtelenig, ha kell, kétszer is. De ez most nem vicc: a texasi kopó remake-et kapott.

Egy komoly, méltóságteljes, mindenféle kikacsintást mellőző, politikailag korrekt feldolgozást, amelyben a texasi égboltról egy az eredetinél 15 centivel magasabb seriffcsillagos alakra ragyognak le a csillagok. Hogy a csillagok állása, a termet vagy az idők szava teszi, nem világos, mindenesetre az új Walker (Jared Padalecki korábban 327 részt nyomott le az Odaátban) kiábrándítóan keveset dolgozik a lábával, inkább arccal játszik, borostájába mély gyász vegyül. Felesége halálával indul a sorozat, és ki tudja, hol áll meg, 200 részen át mégsem húzható a családi dráma, egyelőre azonban nem eldöntött, totális tévedés vagy bátor, posztmodern húzás ennyi fájdalmas nézéssel megterhelni egy Chuck Norristól örökölt sorozatot.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.