Újabb sztárok csatlakoztak: jön a Száll a kakukk fészkére folytatása!

  • Szabó Ádám
  • 2019. január 21.

Mikrofilm

A Ratched nővérről szóló előzménysorozat a Netflixre érkezik.

2017 egyik legnagyobb televíziós biznisze volt, amikor a Netflix megszerezte a Ratched című drámasorozatot, mely a Száll a kakukk fészkére legendás nővérének előéletéről szól majd. A streaming-óriás a Hulu és az Apple előtt nyerte meg a licitet, és azonnal be is rendelt két évadra bontott 18 részt belőle.

A sorozat egyik producere Michael Douglas,

a másik a mai tévés piac egyik vezéralakja, Ryan Murphy – olyan műsorok köthetők a nevéhez, mint a Kés/Alatt, az American Horror Story, az American Crime Story, a Glee, vagy épp a Viszály.

Michael Douglas a Golden Globe-díjak 76. átadóünnepségén

Michael Douglas a Golden Globe-díjak 76. átadóünnepségén

Fotó: MTI/AP/NBC/Paul Drinkwater

 

Rajta kívül más talán nem is kockáztatná meg, hogy egy újonc, még ismeretlen forgatókönyvíróval szövetkezzen egy ilyen presztízs-jellegű sorozatra. Pedig így történt: Evan Romansky frissen végzett íróként juttatta el ötletét Murphynek, aki egyből lecsapott rá, és azonnal szerződtette is múzsáját, a projektjeiben rendszeresen felbukkanó Sarah Paulsont.

A sorozat története 1947-ben kezdődik, és azt mutatja majd be, hogyan változott a címbeli Ratched kedves nővérből azzá a kérlelhetetlen elnyomóvá, akit a Száll a kakukk fészkére című könyvben és filmben annyira szerettünk utálni.

Ken Kesey 1962-es regényéből Milos Forman készített nagysikerű drámát 1975-ben. Nem csak maga a film, de a rendező, a főszereplő Jack Nicholson és a Ratchedet alakító Louise Fletcher is Oscar kapott.

Az Indiewire számolt be róla, hogy a címszereplőt alakító Paulsonon túl most újabb színészek csatlakoztak a projekthez:

Cynthia Nixon, Sharon Stone és Corey Stoll is aláírt.

A Szex és New Yorkban ismertté vált Nixonnak ez az első szerepe, mióta tavaly A Demokrata Párt színeiben elindult a kormányzói posztért New Yorkban, de vereséget szenvedett. Stone-nak és Stollnak sem ez lesz az első tévés szerepe, előbbi a Steven Soderbergh-féle Mosaic-ban játszott és idén feltűnik még Az új pápában is, utóbbit a Kártyavár első szezonjában láthattuk.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?

„Egy normális országban”

Borús, esős időben több száz fő, neonácik és civilek állnak a Somogy megyei Fonó község központjában. Nemzeti és Mi Hazánk-os zászlók lobognak a szélben. Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője és Toroczkai László, a szélsőjobboldali párt elnöke is beszédet mond. A résztvevők a lehangoló idő ellenére azért gyűltek össze szombat délután, mert pár hete szörnyű esemény történt a faluban. Március 14-én egy 31 éves ámokfutó fahusánggal rontott rá helyi lakosokra: egy középkorú és egy idős nő belehalt a támadásba, egy idős férfi súlyos sérüléseket szenvedett.