Valentin-napon kerül a mozikba Hollywood adaptációmániájának legújabb áldozata

  • Szabó Ádám
  • 2019. november 21.

Mikrofilm

Végre meghallgattatott a rajongók óhaja.

Valentin-napon kerül a mozikba Hollywood filmadaptáció-mániájának legújabb áldozata, a Sonic, a sündisznó.

A film előzeteséről még áprilisban adtunk hírt – akkor minket inkább Jim Carrey bajsza nyűgözött le, a rajongóknak azonban valami egészen más miatt fájt a fejük, azon tudniillik, hogy kedvencük egyáltalán nem hasonlít a játékban megszokotthoz.

Sonic, a sündisznó (eredetileg Sonic, the hedgehog) a japán SEGA válasza volt a rivális Nintendo gigasikerére, a Marióra. Az első játék 1991-be jelent meg, s azóta számtalan, különböző platformokra érkező folytatás követte; sőt

a sün képregényformában is életre kelt már.

Az eredeti game sztorija szerint a főellenség, Dr. Ivo Robotnik (más néven Dr. Eggman) állatokat és különleges lényeket ejt foglyul, mert meg akarja szerezni a Káosz Smaragdokat – ellene veszi fel a harcot a szupergyors és szuperkék Sonic.

Mindebből már 1994-ben élőszereplős filmet akartak készíteni Hollywoodban, majd megpróbálkoztak egy animációs megoldás nyélbe ütésével is – mindkét projekt kútba esett. 2013-ban a Sony futott neki a dolognak, megvásárolta a jogokat, és meg is kezdődtek az előkészületek – 2017-ben mégis letettek a projektről.

A Paramount azonban szívesen beugrott a helyükre – és innen már nem volt megállás a pár hónappal ezelőtt debütált előzetesig. A stúdió a játéknál realisztikusabb figurát akart, aki modernebb, emberszerűbb és jobban illeszkedik az élőszereplős környezethez – a végeredmény azonban jobban hasonlított

egy taxidermián átesett, kilúgozott űrlényhez.

Akkora volt a rajongók felháborodása, hogy a Paramount úgy döntött, újratervezik a figura külsejét, az eredetileg 2019. november 8-ra tervezett premiert pedig áttették jövő februárra. A most megjelent új trailerben már az új Sonic látható – kicsit bolondos, kicsit aranyos, kicsit cool, vagyis pont olyan, mint a játékban.

A rajongók hatalmas lelkesedéssel fogadták kedvencük új designját, a 9gag, a Twitter és a Facebook is tele van hálás posztokkal, melyekben arra buzdítják egymást az emberek, hogy menjenek el moziba és nézzék meg a filmet, így megköszönve, hogy végre egy stúdió hallgatott rájuk. Februárban kiderül, mindez pénzügyileg is kifizetődik-e a Paramountnak.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket.