Élenjáró költők

  • .
  • 2008. április 17.

Publicisztika

Magyar Narancs, 2008. április 3. Tisztelt Szerkesztőség! Minimum tizenegyes! című (egyébként nem rossz ötletből merítő) irodalmi listájuk legutóbbi kommentárjában minimum két hiba van, talán több, is, de én ezeket vettem észre.
Először is a híres mai prózaírók közé sorolja Darvasi Ferencet, aki nem tudom ki, de szinte biztos, hogy a cikkíró Darvasi Lászlóra, a Dumumba elvtársnő című klassz novella szerzőjére gondolt. A másik: Komor Vilmos (valamikor híres karmester volt) nevével ruházza fel a Budapest Noir című tényleg olvasmányos kötet szerzőjét, akit a címlapon Kondor Vilmosnak hívnak. Kérem, igyekezzenek máskor jobban vigyázni!

Maradok olvasójuk:

Tanka Sándor

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket.