Medgyessy nyaral

  • 2004. július 1.

Publicisztika

Az európai uniós választásokat követõ pártszerû belvendetták hírértékének fokozatos csökkenése nyomán kialakult tömegkommunikációs vákuumot - mint hasonló esetekben eddig mindig - a miniszterelnök viselt dolgaival nyílott mód kitölteni. A szenvedélyes közcsevej lapzártánk idejére két neuralgikus pont körül jegecesedett ki, melyek a következõk: nyaraljon-e Medgyessy Péter a német középosztály traumurlaubjainak színhelyén, a kitûnõ teniszpályáiról és piramidális bratwurstjáról méltán híres Mallorcán, illetve szabad-e neki káromkodnia, alkalomadtán beintenie.

A Magyar Narancs állaspontja a fentiekkel kapcsolatban a következõ: igen. Bõvebben: igen - egészen minimális, úgyszólván leheletnyi megszorítással. Tényleg semmiség, ne tessék megijedni! A Magyar Narancs úgy látja jónak, ha Medgyessy Péter nyaral és káromkodik. Mármint egyszerre. Tessék alpári trágárságokkal Mallorcán fellépni, nem lesz abból semmi baj, a magasan képzett vendéglátó-ipari személyzet színvonalas oktatásában eddig csak a hochdeutsch és a businessenglish elsajátításáig jutott, a Teleki téri dialektus még magas nekik, afféle bájos egzotikum, de ha elég lassan és jól artikulálva mondjuk, hogy "megérdemlem, basszátok meg" (az udvariasság és a spanyol ajkú személyzet kedvéért kicsit vehetjük dentálisra is: baffátok...), miközben lefordított hüvelykünkkel a koktélmenü egy fotóval is illusztrált pontjára bökünk, simán és széles mosollyal veszik fel a Pi–acolada rendelést az enyhén debil kedves vendégnek. A tapasztalt helyi erõknek mindettõl a szeme sem rebben, láttak õk már fékevesztetten randalírozó nyugalmazott hannoveri árufeltöltõt is.

Figyelmébe ajánljuk

„A magyarok az internetre menekülnek a valóság elől”

  • Artner Sisso
Szokolai Róbert korábban ifjúsági szakszervezeti vezető volt, jelenleg az Eötvös10 Művelődési Ház kommunikációs vezetője. Arról kérdeztük, milyen lehetőségei vannak a fiataloknak ma Magyarországon, kire és mire számíthatnak, valamint hogyan használják az internetet, a közösségi médiát, és mire mennek vele.

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.