A cigányok bejövetele

  • 2013. február 20.

Snoblesse

Roma reprezentáció a kortárs színházban II.


A romák színházi reprezentációjáról szóló beszélgetéssorozat előző részében a Független Színház, a PanoDráma és a KoMa társulat alkotóival beszélgetett Sándor Erzsi. A második részben a Katona József Színház Cigányok című produkciójának alkotói, valamint Mohácsi János rendező, Nyári Oszkár, a Karaván társulat vezetője, valamint Proics Lilla színházi szakíró viszik tovább a témát; kőszínházi módszerek és esztétikai felfogások találkozásáról vagy épp ellentéteiről, a színházi felelősségvállalásról és a minden fronton dúló kultúrharcról is szó lesz a Sándor Erzsi vezette klubesten. Vigyázat, a beszélgetést Molnár Péter szólásszabadság-kutató és slammer témába vágó (a nyelvi kirekesztésről szóló) poetry slamje szakítja meg, bizonyos, előre nem jelzett pontokon. Az est szerkesztője és házigazdája lapunk munkatársa, Artner Szilvia Sisso.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.