A Föld sója

  • 2016. április 12.

Snoblesse

A magyarhangya és a Néprajzi Múzeum tavaszi filmklubjában.

Mi történik, ha korunk egyik legkiválóbb fotósa és korunk egyik legkiválóbb európai művészfilmese összebútoroznak egy közös film erejéig?

false

Elmondjuk, mi történik; A Föld sója történik.

Bővebben?

Bővebben:

„Sebastião Salgado Salgado világszerte ismert fotóesszéi, a kétkezi munkásokról készített Workers (1986), az éhség és a népirtás elől menekülő afrikai tömegeket dokumentáló Migrations (2000), a sivatagban menekülő afrikaiakat megörökítő Sahel (2004), majd a 2004–2011 között készült Genezis most képről képre beúsznak a vászonra, mintha egy hatalmas, falnyi méretű könyvben lapozgatnánk. Lassan hömpölyögnek, hogy véletlenül se maradjon ki egy mozzanat, hogy a néző tekintete ne ugorhasson át a kínos részleteken.”

A lassú hömpölygés a lassú hömpölygések kontinentális bajnokának, Wim Wendersnek köszönhető; interjúnk a rendezővel itt, kritika A Föld sója című filmről pedig itt.

A vetítés házigazdája Wilhelm Gábor etnográfus, a Néprajzi Múzeum Ázsiagyűjteményének muzeológusa; vendége: Benke Attila filmkritikus, az ELTE Filmtudomány Tanszék oktatója.

Figyelmébe ajánljuk

Fideszes nagymenőknek is feladhatja a leckét a választókerületek átvariálása

Egy miniszter, egy miniszterhelyettes, valamint a kormányszóvivő számára is új feladat lesz megnyernie a körzetét Pest megyében, amennyiben jelöltek lesznek 2026-ban is. Az pedig egyáltalán nem biztos, hogy az ellenzéket akkora csapás érheti, mint elsőre látszik. Megvizsgáltuk a fővárostól északra eső, a Fidesz által átrajzolni tervezett választókerületek helyzetét.