Akvárium kertmozi: Csapd le csacsi!

  • 2012. augusztus 10.

Snoblesse

Filmtörténeti lelet 1990-ből. Timár Péter esete a sötétben bujkáló munkásőrökkel.


Volt egy kis fanyalgás is, amikor bemutatták Timár Péter szatíráját, a Csapd le csacsi!-t, egyes kritikusok nem nézték jó szemmel, hogy az Egészséges erotika és a Moziklip rendezője (még jóval a Csinibaba előtt vagyunk – az csak hét évvel később robbant) a humor kétségkívül olcsóbb megoldásait alkalmazta – azt viszont igen emlékezetesen. Bár a kertek alatt munkásőrök gyakorlatoznak, a főszereplő házaspár mégsem a fegyveres erőktől, hanem a nemibeteg-gondozóból kap behívót, a nemzetközi helyzet pedig Béla szomszéd vezetésével egyre csak fokozódik. Timár Péter még talán az Üvegtigrisnél is több aranyköpést ajándékozott a nemzetnek, ami nem kis teljesítmény, és az is felhozható a film védelmében (már ha újra támadnának a kertek alatt állomásozó kritikusok), hogy Pap Verát, Gáspár Sándort, Eperjes Károlyt, Koltai Róbertet, Szacsvay Lászlót, Törőcsik Marit és Hollósi Frigyest mostanában nem túl gyakran lehet egy filmben látni.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.