Brandt Brauer Frick az A38-on

  • 2012. március 29.

Snoblesse

Technoetűdök – zongorára, vibrafonra és dobra. Daniel Brandt, Jan Brauer és Paul Frick triója organikus house-ban utazik.


Daniel Brandt, Jan Brauer és Paul Frick triója a tipikusan 4/4-es ritmikájú elektronikus tánczenéket kelti szó szerint életre – rafináltan összerakott, jól rétegzett, mégis élvezetes kompozíciók formájában. A három körmönfont német mindenekelőtt jeles kortárs zeneszerzők, elsősorban Steve Reich zenekészítési metódusából merített, amit remekül ötvöz a house-techno kompozíciók eredendő repetitivitásával. Kvázielektronikus tánczenét játszanak preparált zongorák (à la John Cage), speciális modorban használt ütős hangszerek és bónusz fúvósok segítségével – s ehhez csupán néhány analóg szintit tesznek hozzá. Deep house és bossa beat ütemek pattannak elő szorgos kezek munkája nyomán (tavalyi lemezükön és számos fellépésükön már tíz zenész adja bele a magáét) és finom billentések által születik meg a 125 bpm-es kopogás. Mindezt hihetetlen virtuozitással, a dzsesszből fakadó érzékenységgel és rendkívüli koncentráltsággal állítják színpadra – nem véletlenül váltak a nagy fesztiválok sztárjaivá. Előttük az albán származású (de a hazai színeket erősítő) énekesnő, Alba Hyseni és zenekara mutatja be nemrég megjelent dark/pszichedelikus/elektronikus albumát.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.