Christoph Schlingensief: Ki az idegenekkel!

  • 2014. április 24.

Snoblesse

Egy lázadó, aki birtokba vette a közteret. Hitlertől a mai Ausztriáig.
false

Hogy mi fán terem a Ki az idegenekkel! című projekt? Először is, a tranzit.hu tárva-nyitva álló irodájában levetítik az Ausländer raus – Bitte liebt Österreich (Ki az idegenekkel – Szeressétek Ausztriát) című filmet, mely a sokoldalú művész, Christoph Schlingensief 2000-ben végrehajtott köztéri intervencióját dokumentálja. A filmet  azon melegében kontextusba is helyezik a hozzáértők: Kathrin Rhomberg független kurátor és lapunk állandó munkatársa, Tompa Andrea színikritikus – moderál: Hegyi Dóra (tranzit.hu). Aki marad a beszélgetés után is, a 2010-ben elhunyt Schlingensief filmjeiből láthat maratoni válogatást. A kínálatban szereplő művek: Das deutsche Kettensägenmassaker (A német láncfűrészes vérengzés), The African Twin Towers (Az afrikai ikertornyok), My Wife in Five (Feleségem öt részben), 100 Jahre Adolf Hitler – Die letzten Stunden im Führerbunker (Adolf Hitler 100 éve – Az utolsó óra a Führerbunkerben).

Figyelmébe ajánljuk

Népi hentelés

Idővel majd kiderül, hogy valóban létezett-e olyan piaci rés a magyar podcastszcénában, amelyet A bűnös gyülekezet tudott betölteni, vagy ez is olyasmi, ami csak elsőre tűnt jó ötletnek.

A hiány

László Károly, a háborút követően Svájcban letelepedett műgyűjtő, amikor arról kérdezték, miért nem látogat vissza Auschwitzba, azt válaszolta, hogy azért, mert nem szereti a nosztalgiautakat.

Fagin elsápad

Pong Dzsun Ho társadalmi szatírái, Guillermo del Toro árvái, vagy épp Taika Waititi szeretnivalón furcsa szerzetei – mindegy, merre járunk, a kortárs filmben lépten-nyomon Charles Dickens hatásába ütközünk.