Dés András vendége: Nyáry Krisztián

  • 2013. április 9.

Snoblesse

Dzsesszkísérettel szeretnek a magyar irodalom nagyjai.


„Nyáry Krisztián előbb a maga és Facebook-barátai, majd mások és mások Facebook-barátai szórakoztatására kiposztolja; közérthető mondatokba, kicsi és kerek, de a posztológia szabályai szerint szinte epikus hosszúságú történetekbe foglalja a magyar irodalom szívügyeit. Dőlnek a like-ok, M. Zsigmond 1400-at hoz, F. György 2000 fölé megy – ezek már gasztroblogger-nagyságrendek, pedig egyedül Márairól mondható el, hogy palacsintát neveztek el róla.” Mint azt kritikánkban (lásd itt) is megírtuk, ennyi az előtörténete az Így szerettek ők című kötetnek, melyben a szerző kibővítve tette közzé az FB-n oly népszerű szerelem- és irodalomtörténeti bejegyzéseit. Alighanem sokat hallhatunk a magyar irodalom klasszikusainak szerelmi életéről a Konzervnyitó Akciócsoport legújabb estjén is, s miközben Nyáry a híres szívügyek közt kalauzol, Dés András és barátai alkalomhoz illő dzsesszt játszanak.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.