rés a présen: Mit tudsz a Nem a messiás című vígoratórium keletkezéséről, és mi az, amit nem mertél megkérdezni?
Hajdú István: A nagy sikerű Brian élete című, 1979-es Monty Python-film alapján készült, benne a klasszikus poénokkal és slágerekkel. Eric Idle és a zeneszerző, Dufrey párosa a Spamelot után egy másik Monty Python-klasszikust dolgozott fel, és tett színpadra. Londonban volt a bemutató, Eric csak ezt az egy előadást tervezte, de lehet, hogy több is volt, azt nem mertem megkérdezni.
rap: Ki és hogyan kezdte el megszervezni a magyar verziót?
HI: László Sándor a darab producere, és ő kérte fel Szomor Györgyöt, hogy szedje össze a csapatot. Kettőjük ízlését dicséri a szereposztás. A budapesti előadáson a főbb szerepekben rajtam kívül Heiter Melinda, Janza Kata, Homonnay Zsolt, Pintér Dömötör és a kihagyhatatlan Galla Miklós szerepelnek. A zenei kíséretet egy 100 fős kórus és a 80 fős Budafoki Dohnányi Zenekar adja, Hollerung Gábor vezényletével.
|
rap: Hogyan kerültél a történetbe?
HI: Eric Idle komikus szerepét, a narrátort fogom alakítani, aki a szólista énekesekkel együtt fog énekelni. A szerep meghatározása bariton. Most már tudom, hogy az vagyok, jelentsen a szó bármit is. A hazai premieren egyébként színpadra lép majd Eric Idle is.
rap: Milyenek a próbák, milyen a csapatmunka?
HI: Jó hangulatban folynak a próbák, de azért, mert majd a néző nevetni fog, mi nem csapkodjuk a térdünket minden percben, egyrészt mert fájna, másrészt mert sok olyan darabban szerepeltünk, ami humoros, és tudjuk, hogy a sikert nem a mi nevetésünkkel lehet elérni.
rap: Mikor lesz a budapesti bemutató, és merre lesz látható még az országban az előadás?
HI: A bemutató május 31-én lesz a Papp László Budapest Sportarénában, majd turnéra indulunk az ország nagyvárosaiba: Pécs, Szeged, Debrecen, Szombathely, Albertirsa.
rap: Mi az a legnagyobb gazemberség, amire szerepben rá lehetne még téged venni?
HI: Szinte mindent kipróbálhattam, most már ezeknek az ismételgetése van. Siker, bukás, siker, siker, bukás, siker…