Bridge – Fiatal jobboldal, fiatal baloldal

  • 2013. április 15.

Snoblesse

Véleményvezérek jobbról, balról egy asztalnál.


Az a vicc megvan, hogy a jobb- és a baloldali beszélgetnek egy asztalnál? Egyesek szerint ez viccnek is rossz, hiszen ma ilyen diskurzus, ráadásul politikai természetű, nem létezik, mások szerint érdemes próbálkozni, hiszen van itt egy fiatal generáció, amely kész túllépni a szekértábor-logikán. A kísérlet mindenesetre folytatódik, fiatal baloldali és jobboldali véleményvezérek ülnek egy asztalhoz, ezúttal a Hátsó Kapuban, hátha megtörténik, ami az egymásnak feszülő oldalak keményvonalas tagjaival szinte soha: szót értenek egymással, sőt építő jelleggel vitatkoznak egy jót. Vendégek: Balogh Ákos Gergely (Mandiner), Békés Márton (Jobbklikk), Böcskei Balázs (IDEA), Ravasz Ábel (Publicus Slovensko). Moderátor: Pető Péter (Népszabadság).

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.