Filmzenék a nagyvilágból

  • 2015. augusztus 18.

Snoblesse

Koncert filmvetítéssel a Zsidó Kulturális Fesztiválon
false

A nagyszerű filmzeneszerző, James Horner nemrégiben repülőgép-szerencsétlenség áldozata lett, de - bármekkora közhely is - a szerzemények továbbélnek, a Titanic-hoz írt Oscar-díjas kísérőzenéjének részletei például felcsendülnek a Budafoki Dohnányi  Szimfonikus Zenekar közelgő filmzenei koncertjén is. A Titanic azonban csak egy a számos - zeneileg - megidézett film közül: Hollerung Gábor karmester és zenekara többek között a Jurassic Park, az Indiana Jones, a Harry Potter, az ET és a Karib-tenger kalózai főtémáit is megidézik és olyan klasszikus szerzemények is elhangzanak a koncertjükön, melyek klasszikus filmekben csendültek fel. Brahms V. magyar tánca Chaplin Diktátorát, Mascagnitól a Parasztbecsület Intermezzo a Keresztapát, Csajkovszkij 1812 nyitánya pedig a V, mint vendettát színesítette, nagyon is helyük van tehát egy filmzenei koncerten.

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket.