Hitch, aki túl sokat tudott

  • 2014. július 8.

Snoblesse

A legrövidebb út Peter Lorre és Bill Murray között: Az ember, aki túl sokat tudott (1956)
false

Hosszú és nekünk, magyaroknak is kedves előtörténete van Az ember, aki túl sokat tudott című 1956-os Hitchcock-műnek. A suspense nagymestere ugyanis tőle szokatlan módon – mai szóval élve – egy saját korábbi filmjét remake-elte, és ez bizony A férfi, aki túl sokat tudott című ’34-es film volt, Peter Lorre angol nyelvű bemutatkozása. Hitch indította el a magyar származású Lorre nemzetközi pályafutását – aki Lorre életének csak kevesek által ismert történeteire kíváncsi, ki ne hagyja a világ legnagyobb Lorre-szakértőjével készített interjúnkat. Aki viszont a baljós évjáratú második nekifutásra kíváncsi, a Puskin mozi Hitchcock-sorozatában megnézheti; 1956-ra mennyit javított egykori filmjén a mester. Aki pedig nevetni szeretne, annak a film paródiáját,
Az ember, aki túl keveset tudott című Bill Murray-komédiát ajánljuk.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.