Hullámok hátán – evezős kiállítás

  • 2012. április 9.

Snoblesse

Verseny- és túrahajók idézik a dicső magyar evezős múltat a Kiscelli Múzeumban.


Evezős nemzet a magyar, eleink már a tizenkilencedik század derekától szorgosan lapátolták a vizet, főleg persze társasági jelleggel, mert az evezés akkoriban még grófok és grófnék úri huncutságának számított. A Kiscelli Múzeum június 10-ig tartó kiállítása a budapesti evezős sport történetét, s ezen belül is az idén 150 éves Danubius Nemzeti Hajós Egyletet mutatja be a főúri kezdetektől a századfordulós virágkoron és az egylet 1948-as megszüntetésén át az 1990-es újjáalakítástól számított legújabb kori evezős történésekig. A múzeumba beköltöztetett verseny- és túrahajók evezésre alkalmas vízmennyiség híján csupán szemléltetnek, viszont az érdeklődők kipróbálhatják, milyen szárazon evezni – ők az ergométerben gyakorolhatják az evezős mozdulatokat.

Figyelmébe ajánljuk

Halál kasmírpulóverben

Almodóvar öregszik. E tény új dolgokra sarkallja: megjött az étvágya, hogy az öregedésről és a halál egyre nyomasztóbb közelségéről meséljen, és el-elkalandozik spanyol anyanyelvétől.

Mi végre, mi végre?

A Láthatáron Csoport új produkciójának az alcíme – részvételi boldogulás 90 percben – csak első pillanatban tűnik furcsának, hisz’ mindenki próbál valahogyan boldogulni. Együtt, külön, akárhogy. De van-e értelme az egésznek?

Digidemokrácia

  • Bretter Zoltán

Az elmúlt években sokszor tettem fel magamnak azt a kérdést, hogy vajon hol marad a „román Orbán Viktor”? Az elnökválasztás november 24-én tartott első fordulójának másnapján Romániában mindenki azt kérdezte, hogy honnan bukkant föl Orbán Viktor románsággal súlyosbított változata?