It’s Showtime Siberia!

  • 2014. november 11.

Snoblesse

Csárdáskirálynő menni Szibéria.
false

Hallott-e már az Első Magyar Frontszínházról? A társulatról, mely bejárta az orosz, a szerb, az olasz és a román frontot? És a szibériai magyar hadifoglyok által létrehozott fogolyszínházakról? Ha nem, irány a Bajor Gizi Színészmúzeum, ahol Sipőcz Mariann, a kiállítás kurátora tart tárlatvezetést. Bónuszként pedig egy tervezett nagy nemzetközi filmprodukció, az It's Showtime Siberia című film részleteire, így arra is fény derül, hogy miként került a Csárdáskirálynő egy szibériai hadifogolytáborba az első világháború idején. A forgatókönyvíró Tasnádi István, a film producere és Péter Zsolt színháztörténész beszélgetnek. Talán kiderül az is, mit felelt Daniel Craig a produceri felkérésre.



Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.