Kistehén goes Orfű

  • 2015. június 9.

Snoblesse

Jönnek a Szomjasak a nők dalai és a tehenes örökzöldek.
false

 

Fotó: Sióréti Gábor

Jó, jó, új lemeze van a Kistehénnek, de mit mond minderről maga Kollár-Klemencz László, úgy is mint frontember és alapító:

„Ennél az albumnál használtuk ki először igazán azt, hogy négy ember közös dolgáról van szó, akik a zenekar elválaszthatatlan részei: Vajdovich Árpi, Bujdosó Jancsi, Jancsovics Máté és én. Előtte ahhoz voltam hozzászokva, hogy otthon írtam a dalokat egyedül, és nagyjából a zenekar eljátszotta a stúdióban. Ezen a lemezen már Bujdosó világa is jobban érződik, meg a többieké is, együttes munka. És igen, mindig vágytam kicsit vissza az Andersenhez. Azt a fajta szabadságot, amit keresek, leginkább ebben a zenében találom meg. Minden lemez fontos persze, mert ezek korszakok, egy-egy időszak összegyűjtött anyaga. Nekem mindig van egy koncepcióm, amit aztán úgyis felrúgok. A koncepcióhoz találok egy címet, aztán egy csomó dal meg szöveg jön, ami nem fér bele ebbe a címbe, de az embert kicsit irányítja legalább. Itt az is szempont volt, hogy a szövegekben megpróbáljak elfordulni az előző, Elviszlek magammal című lemeztől, amivel sokak szerint elkezdtünk egy politikai szerepvállalást.”

A teljes interjú itt olvasható, a teljes Kistehén pedig a Fishing on Orfű fesztiválon látható-hallható.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.