KP – Kultúrpolitikai vitasorozat

  • 2014. március 4.

Snoblesse

Kultúrpolitikusok esnek egymásnak civilizáltan a Katonában.
false

Februárban indította el kultúrpolitikai vitasorozatát a Katona, s rögtön az egymással szemben álló művészeti akadémiák legfőbb embereit (Jankovics Marcellt, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagját és Makk Károlyt, a Széchenyi István Irodalmi és Művészeti Akadémia elnökét) sikerült párbeszédre bírni a vitát vezető Veiszer Alindának. A műsorvezetőnek, ha lehet, most még nehezebb dolga akad: a márciusi vitanapon a választásokon induló pártok kultúrpolitikusait terelik egy asztalhoz, hogy a kultúra területére vonatkozó elképzeléseiket ütköztethessék.

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.