Móricz Simon: Moszkva tér – fotókiállítás

  • 2012. július 5.

Snoblesse

Életképek a Moszkva tér Moszkva tér korából.


Szerencsésnek mondhatja magát a mai kor embere, hiszen soha korábban nem volt módja arra, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a II. János Pál pápa tér érintésével az Elvis Presley parkot is útba ejtve a Széll Kálmán térre hajtasson. Bizony így múlt el a Moszkva tér (ma már Széll Kálmán) dicsősége, de azért nincs ok a csüggedésre, egyrészt mert szívünkben Moszkva még a Széll, és sokáig így is marad, másrészt a művészvilágnak is kedves a Moszkva; nemrég Török Ferenc tért vissza első nagyjátékfilmje színhelyére egy szkeccsfilm erejéig (Magyarország 2011 – kritika itt), most meg Móricz Simon, az elismert fotóriporter tette közzé moszkvás fotográfiáit. A Moszkva tér hatású képek egyszerre dokumentálják az emberpiacot és a közeli élelmiszerpiacot, a közlekedési csomópontot és egy csomó másik pontot, és mindennél fényesebben bizonyítják, hogy a Moszkva tér (úgy is mint az időtlen lepusztultság szinonimája): örök. Az öröklét képei augusztus 5-ig láthatók a Mai Manó Házban.

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.