Roma Polgárjogi Esték

  • 2013. február 4.

Snoblesse

A beszélgetéssorozat vendége Osztolykán Ágnes.


A rendszerváltás előtti és utáni roma politika legfontosabb eseményeit és intézményeit bemutató beszélgetéssorozat mai vendége Osztolykán Ágnes (interjúnk vele itt). A coMMMunity-eu estjén az LMP politikusát Szegedi Dezső kérdezi a romák helyzetének pártpolitikai megközelítéseiről.

Figyelmébe ajánljuk

Testvér testvért

  • - turcsányi -

A hely és az idő mindent meghatároz: Szilézia fővárosában járunk, 1936-ban; történetünk két héttel a berlini olimpia előtt indul és a megnyitó napjáig tart.

Vadmacskák

  • SzSz

Kevés kellemetlenebb dolog létezik annál, mint amikor egy kapcsolatban a vágyottnál eggyel többen vannak – persze, a félrelépéseket, kettős életeket és házasságszédelgőket jól ismerjük, ha az elmúlt években feleannyi sorozat készült volna ezekből, akkor is kitehetnénk a „túltermelés” táblát.

Fiúk az úton

Stephen King mindössze 19 éves volt, amikor 1967-ben papírra vetette A hosszú menetelést. A sorshúzásos alapon kiválogatott és a gazdagság és dicsőség ígéretével halálba hajszolt fiatalemberek története jól illeszkedett a vietnámi háború vetette hosszú árnyékhoz.