Szalonba szorítva – Surik és a nők

  • 2015. április 21.

Snoblesse

Egy férfi, aki minden nőnek meg akar felelni. Ulickaja regényhőse a Rózsavölgyi Szalonban.
false

„Szép dolog a szeretet, de a dicsérő szavakból is megárt a sok, főleg, ha már-már irreális elvárásokat keltenek. Ilyenkor nem árt figyelmeztetni a tisztelőket, hogy nyugi, azért nem olyan nagy dolgok ezek.” A kortárs orosz irodalom legnépszerűbb írónője, Ljudmila Ulickaja intette így rajongóit (a teljes interjú itt), hogy ne várjanak tőle egy Háború és békét (ami már csak azért is jogos, hiszen azt már elírta előle Tolsztoj), ám bármivel is igyekszik lehűteni híveit a szerző, az elvárások így is nagyok. Nagyok akkor is, amikor az írónő egy-egy írása, legyen novella vagy regény, önálló életre kel – így volt ez akkor is, amikor Az orosz falvak asszonyai című novellából a Rövid című előadás született, és akkor is, amikor Ulickaja egyik legnépszerűbb regénye, az Odaadó hívetek, Surik került színpadra. A címszereplő Surikot, vagyis a férfit, aki minden nőnek meg akar felelni, a KoMa Társulatból ismerős (és Török Ferenc új filmjében, a Senki szigetében látható) Mohai Tamás alakítja, míg a nőket, akiknek Surik meg akar felelni, Sipos Vera, Tánczos Adrienn, Balog Judit és Tordai Teri.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.