Szerencsés flótás – Pécsen

  • 2012. október 31.

Snoblesse

Operettre váltanak – a legvidámabb ötvenes évek köszönnek vissza a modernizált operettből. Közreműködnek: Vajdai Vilmos, Fekete Ernő, a Budapest Bár csapata és még sokan mások.


A Budapest Bár nem lehet meg Fényes Szabolcs muzsikája nélkül – ezt legutóbb egy saját Fényes Szabolcs-esttel is bizonyították, de aktív részvételük a Szerencsés flótás című nu-operettben még ennél is nyíltabb beismerése a vonzalomnak. Nevezett mű a hazai operett-történet azon lapjaira tartozik, mely lapokon az ötvenes évek vidám munkás hétköznapjairól szóló zenés darabokról esik szó. Ha nem is a legfényesebb oldalak ezek, ám mai szemmel bizonyára felettébb szórakoztatóak; alighanem az új feldolgozás rendezőjét, Vajdai Vilmost és a Budapest Bár tagjait is inkább ez a nézőpont ihlette meg, amikor nekiláttak, hogy alaposan áthangszereljék Békeffy István, Szenes Iván és Fényes Szabolcs lottónyereményekben és szerelmes szívekben gazdag, mintegy fél évszázados szerzeményét. A szerzők talán rá sem ismernének édes gyermekükre, mert a Csalogány nevű budai éttermen túl nem sok maradt az eredetiből. 2012-ben Behumi Dóri, Fekete Ernő, Keresztes Tamás, Kollár László, Németh Juci, Pálos Hanna, Ujlaki Dénes és még sokan mások kacsintanak ki az ötvenes évek díszleteiből. Ha van nu-jazz és nu-metal, akkor itt a nu-operett.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.