Ismert emberek segítenek a bajba jutott embereken

  • narancs.hu
  • 2020. május 13.

Sorköz

A Könyvhajlék Aukció keretében ismert művészek ajánlanak fel számukra fontos, értékes tárgyakat.

A Szépírók Társasága és az Utcáról Lakásba Egyesület szervezi a Könyvhajlék Aukció elnevezésű eseményt, melynek keretében ismert művészek ajánlanak fel számukra fontos, értékes tárgyakat, ereklyéket a hajléktalan emberek megsegítésére.

A tárgyakra a június 1-én induló, online árverésen lehet licitálni, a bevétel az Utcáról Lakásba! Egyesület otthonteremtő munkáját segíti.

Nem először lesz ilyen aukció. 2017. április 9-én már rendeztek hasonlót – persze akkor nyilvánosan, jeles alkotók közreműködésével. Három éve  legmagasabb árat egy német nyelvkönyvvért adták, amelynek az érdekessége, hogy volt Tandori Dezső tulajdonában, később pedig Mészöly Miklós adta tovább Nádas Péternek, amikor ő először utazott Berlinbe. A kis könyv 3 millió forintért kelt el.

Szintén magas árat fizettek az Esterházy Péter kéziratért: 750 ezer forintot. Nádasdy Ádám felajánlott írása 75, Parti Nagy Lajos munkája pedig 180 ezerért kelt el. 2017-ben 5 millió forint gyűlt össze.

Az aukció ezen a linken lesz elérhető, ahol az indulásig a felajánló művészek névsora látható, akik között ott találjuk Tóth Krisztina, Bereményi Géza, Nádasdy Ádám, Parti Nagy Lajos nevét is.

Borítókép: Utcáról Lakásba Egyesület; 2017. április 9.

Figyelmébe ajánljuk

Fiúk a barakkból

Andy Parker sorozata sokáig megtéveszt a cukiságával, és csak lassan virrad a nézőre, hogy más üzenet rejlik itt. Az érzékeny és nagyon is meleg Cameron Cope (a valós koránál jóval hamvasabbnak és naivabbnak tetsző Miles Heizer) rejtélyes indíttatásból úgy dönt, hogy nehéz természetű édesanyját azzal tudná a legjobban kiborítani, ha csatlakozna a tengerészgyalogsághoz.

Szellemes

Ifj. Vidnyánszky Attila „saját” Hamletjének színpadra állításához tett vállalásaiból akár már egy is túl nagynak tűnhet. Nemcsak a darab címe változott meg: az „és a többi, néma csend” válik a rendezői elképzelés alfájává és ómegájává is.

Lehetnénk jobban is

Ismerjük a híres idézetet, amelyben Rousseau a polgári társadalom megteremtését az első emberhez köti, aki „bekerített egy földdarabot és azt találta mondani: ez az enyém, s oly együgyű emberekre akadt, akik ezt el is hitték neki”.

„Ők nem láthatatlanok”

A Pirkadatig című krimiért 2023-ban elnyerte a legjobb mellékszereplőnek járó Ezüst Medvét. Transz színésznőként aktívan kiáll a transz emberek jogaiért és láthatóságáért – minderről és persze Tom Tykwer új filmjéről, A fényről is kérdeztük őt, amelynek mellékszereplőjeként a Szemrevaló Filmfesztiválra érkezett Budapestre.

„Ez az identitásom része”

Megfeszített erővel vett részt az emberkereskedelem elleni küzdelemben, védett házakat vezetett, kimenekítésekben működött közre. A saját egészsége érdekében hátrébb lépett, de továbbra is dolgozik.