Az, hogy Dúró Dóra ledarálta, valóban hozzájárult a mesekönyv ismertségéhez, de a nemzetközi sikerhez az is kellett, hogy másfél évvel a politikai botrány után is értékesnek és fontosnak tartsák a külföldi könyvkiadók – nyilatkozta az RTL.hu-nak Nagy M. Boldizsár, a Meseország mindenkié felelős szerkesztője.
A 2020 szeptemberében megjelent könyvről idén májusban már lehetett tudni, hogy nem csak Magyarországon sikeres. A szerkesztő a vele készített interjúban most arról beszélt, hogy a német, a holland, a svéd, a szlovák és a lengyel kiadás már elkészült, és ez lett az utóbbi időszak legnépszerűbb magyar mesekönyve külföldön.
A kiadókat nem kellett keresni, maguktól jelentkeztek a könyvért –mondta Nagy M. Boldizsár. Arról nem hallottak, hogy bármelyik fordító elbizonytalanodott volna a könyv hazai fogadtatása miatt.
A mesegyűjteményt a magyar irodalom jeles tolmácsolói ültették át anyanyelvükre, így a finn Saarni Laitinen Kiss Tibor Noé könyvét már fordította, a svéd Eva-Tea Lundberg Szabó Magda könyveit ülteti át svéd nyelvre. Az angol fordító, Anna Bentley megkapta a PEN Awardot a Meseország mindenkié fordításáért – ő korábban Lázár Ervin és Halasi Zoltán írásait is tolmácsolta. Alföldy Mari pedig Kertész Imre, Krasznahorkai László és Márai Sándor műveit fordította korábban hollandra. A német kiadáson Christina Kunze, Tankó Tímea és Malomvölgyi Tünde dolgozott, ők korábban Nemes Nagy Ágnes, Szvoren Edina, Zelk Zoltán, illetve Szentkuthy Miklós, Dragomán György, Szerb Antal, valamint Örkény István könyveit fordították németre.
Hollandiában az első hetekben elfogyott a könyv, utánnyomást rendeltek, ahogy Németországban, Auztriában és Svájcban is népszerű, a harmadik kiadás jelenik meg.
Az angol változathoz Sir Ian McKellen – aki A Gyűrűk Ura- és a Hobbit-filmekben Gandalfot alakította – írt ajánlót.