Bognár: A Fradi a szertárossal is ugyanitt tartana

  • narancs.hu
  • 2024. január 13.

Sport

A Paks edzője már megint tökön rúgta Kubatov Gábort, de nem ő kezdte.

– Ha te lennél a Ferencváros edzője, pontosan ugyanezeket az eredményeket érné el a Ferencváros.

– Nem csak velem, szerintem a szertárossal is.

Ez a párbeszéd a XIII. kerületi televízió, a TV13 Sporttárs című műsorában hangzott el. Hegyi Iván újságíró, szakkommentátor beszélgetett Bognár Györggyel, a Paks labdarúgó-csapatának edzőjével. 

Hegyi Iván a beszélgetés elején elmondja, hogy amikor Bognár válogatott játékos volt, és valahová ment a csapat, ők egymás mellett ültek a buszon, régóta barátok. Az interjúban szó esik arról, hogy a Paks vezeti az NB I-es bajnokságot,  Bognár ezzel kapcsolatban leszögezi, ez, hogy csapata a lista élén telel, egyáltalán nem a realitás, legalábbis a gazdasági és szakmai lehetőségeket tekintve. Bognár szerint a Ferencváros a lehetőségei alapján kimagaslik ebből a mezőnyből, míg a többiek nagyjából egyforma szinten állnak. A Paks azzal emelkedik ki, hogy összetartó, ugyanakkor nyitott és befogadó közösség, és már akkor is ilyen volt, amikor még nem ő volt az edző. Ebben a közegben jó néhány olyan játékos is kimagaslóan teljesít, akiről máshol már lemondtak. Jellemző, hogy Pakson szakmailag és mentálisan is megújulnak, akik oda mennek játszani. 

A beszélgetés később terelődik vissza a Ferencváros-problematikára. Bognár megjegyzése azzal kapcsolatban, hogy a fővárosi kirakatcsapat a szertárossal is elérne ugyanilyen eredményt, rosszul eshetett Dejan Sztankovics edzőnek is, bár nyilvánvalóan Kubatov Gábornak, az FTC elnökének szólt. 

A Fidesz pártigazgatójaként is ismert politikus korábban beszélt arról, hogy miért nincs magyar edzője a Ferencvárosnak, és bár név nélkül, de Bognár György esetével példálózott: „Mindent elmond, hogy az lett az év edzője, aki egy vidéki csapatnál kivette a pénzt a széfből, bement a kaszinóba, feltette a pirosra, és a fekete jött ki. És most vezetőedző. Ez morális kérdés.”

A Telex, amely a TV13 interjúját kiszúrta, emlékeztet, hogy Kubatov egyvalamiben tévedett. 

 

 
Kubatov Gábor az MVM Dome-ban
Kubatov Gábor / Facebook
 

Hiszen nem az előző szezonban, hanem azelőtt választották Bognárt az év edzőjének. Az előző szezonban az a Szabó István kapta meg az elismerést, akinek frissen feljutott csapata, a Kecskemét kétszer is megverte a Fradit, amelynek játékoskerete papíron tízszer annyit ért, mint a Kecskemété.

Bognár akkor nem reagált Kubatov megjegyzésére, csak decemberben, amikor a Paks 3-2-re legyőzte a Ferencvárost. A meccs utáni tájékoztatón megjegyezte, „Azt értem, hogy magyar játékosokkal első egy csapat, na de magyar edzővel?”

Kubatovnak azért lehetett ez kellemetlen, mert a Ferencváros, miután menesztette az oszét Sztanyiszlav Csercseszov edzőt, az ideiglenesen megbízott László Csabával a kispadon nagyon jól játszott. Az FTC mégis elköszönt László Csabától, Dejan Sztankovicsot hívta meg edzőnek, akivel a bajnokságban nem nyújt maximumot a csapat, igaz, az Európa Konferencia Ligában továbbjutott a csoportjából.

A TV13 interjújában Bognár azt is megjegyezte, Kubatov azért piszkálhatta őt, mert fáj neki, hogy a Fradi második helyen telel.

 

 

A címlapképen Bognár György, a Paks vezetőedzője a labdarúgó MOL Magyar Kupa 4. fordulójában, a 16 közé jutásért játszott Budapest Honvéd-Paksi FC mérkőzésen a Bozsik Arénában 2023. november 2-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt, aki munkát ad, megélhetést, sőt jólétet, nemzeti öntudatot, egységet, nagyságot – és megnevezi azokat, akik miatt mindez hiányzik.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül, mégis mintha csak a szerzőt, vele együtt az életet, a lehetőségeket búcsúztatná.

Tudás és hatalom

Második ciklusának elején Donald Trump nekitámadt a legjelesebb amerikai egyetemeknek is. Elnöki hatalmát – amely ezen a területen erősen kérdéses, a végső szót a bíróságok mondják majd ki – immár arra is használja, hogy fél tucat elit magánegyetemet zsaroljon állami források visszatartásával és adószigorítások kilátásba helyezésével: ha nem regulázzák meg palesztinpárti tanáraikat és diákjaikat, és nem számolják fel esélyegyenlőségi programjaikat, oda a washingtoni pénz.