Kétmilliárd forintért hét epizódszereplőt tudott kitermelni az államilag kiemelt miskolci fociakadémia

  • narancs.hu
  • 2024. augusztus 28.

Sport

A borsodi fociklub úgy önti a játékosokat a harmadosztályra és a megyeibe, mint az állam hozzájuk a közpénzt.

A Miskolc kulturális és egyéb vetületeit feldolgozó Mit Miskolc adhatott nagy vállalkozásba vágott: összeszedte, hogy a város NB I-es labdarúgócsapata, a DVTK államilag kiemelt fociakadémia üzemeltetőjeként mennyire szolgált rá arra a sok-sok állami pénzre, amit jelent ez a státusz. A valóság egészen döbbenetes: a DVTK LSA névre hallgató intézmény nagyjából négy év alatt összesen hét játékosnak adott 64 meccset. A DVTK LSA négy év alatt több mint kétmilliárd forintot kapott ezért a számért. A szám még szebben mutat, ha kiderül, hogy ez alatt az idő alatt összesen 26 játékosnak adtak profi szerződést, ennek a társaságnak a fele valójában a harmadosztályban parádézó ificsapatban, esetleg más szintén harmadosztályú klubban játszik, de Orosz Donát személyében olyan is van, aki 22 évesen inkább visszavonult.

A játékosok szerződtetésével és időszakos beállításával tehát úgy tűnik, a DVTK akadémiája teljesíti az elvárásokat számokban. Sokatmondó adat, hogy van olyan játékos Zsiga Máté személyében, akiről nem is egyértelmű, hogy még focista-e: Zsiga három márkőzésen lépett pályára – ezek is kupameccsek voltak –, utolsó meccsét már a megyei osztályban érdekelt Tállyán játszotta. Nem tudni, tervez-e valahol még focizni.

A csúcs természetesen Szűcs Kornél története, akit a DVTK előbb nagyon fiatalon játszatott, majd a klub nem hosszabbította meg a szerződését, ő pedig ingyen igazolt Kecskemétre. Itt megtalálta a számításait, a Kecskemét pedig pénzért adta tovább az angol másodosztályú Plymouth Argyle-nek úgy, hogy a miskolciak egy fillért sem kaptak érte az átigazolási díjból, csak amennyi ilyenkor a nevelőegyesületnek szokott járni.

A teljes és nagyon tanulságos összeállítást ide kattintva olvashatja el, aki szörnyülködni akar.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.