Bienerthnek mennie kell, megvan a kilövési engedély, a budapesti vizes-vb után elengedik a kezét – az okokról, s az úszószövetségben folyó politikai játszmázásról, tehetetlenkedésről és marakodásról ma megjelenő nyomtatott kiadásunkban számolunk be egy terjedelmes tényfeltáró írásban. A cikk sok egyéb érdekessége mellett megrajzolja a tipikus, semmire sem jó fideszes pártkáder portréját is, abból ragadtunk ki egy részt kedvcsinálónak:
Bár a múlt év végén
Deutsch Tamás és Simicskó István neve is szóba került
a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) elnöki posztjáról majd’ 24 év után távozó Gyárfás Tamás utódjaként – előbbit az exelnök preferálta, utóbbival pedig Kövér László házelnök támogatásával az egyik elnökségi tag folytatott informális beszélgetést –, a Fidesz végül (hivatalosan az FTC delegáltjaként) Bienerth Gusztávot repítette a MÚSZ élére. És hogy a döntést garantáltan keresztülvigyék, a szokásokkal ellentétben a száz-egynéhány egyesületből 57-et ezúttal nem a szakma, vagyis a szakosztályvezetők és az edzők képviseltek a január 8-i elnökválasztó közgyűlésen, hanem önkormányzati képviselők szavaztak.
A kiváló kommunikátornak és remek pénzügyi szakembernek tartott Bienerth sosem titkolta, hogy politikai ejtőernyősként került ebbe a történetbe.
Az elnökválasztás előtti hetekben a kormány embereként roadshow-zta körbe a vidéki úszóklubokat, arról azonban diszkréten hallgatott, hogy két korábbi, a sport világába tett kitérője közül egyikből sem lett sikersztori. (A kézilabda-szövetségben közgyűlésen hívták őt vissza a nemzetközi ügyekért felelős elnökségi posztjáról, az MLSZ nemzetközi igazgatói székéből pedig Csányi Sándor elnökké választását követően távozott, és Csányi azután a FIFA jogi bizottságából is visszahívta.) De Bienerth turizmusért felelős kormánybiztosként és az olimpiai pályázat előkészítéséért felelős Budapest 2024 Nonprofit Zrt. igazgatósági tagjaként sem alkotott maradandót. „Gusztit a húszhuszonnégynél találták ki, azért, hogy megszabaduljanak tőle. Az utolsó védnöki üléseken már meg sem jelent, annyira elege volt belőle mindenkinek. De mivel
a Fidesz nem szereti 4-5 hónap alatt elégetni a kádereit,
hiszen az azt mutatná, hogy nem vált be, ezért megadták neki a méltó elvonulás lehetőségét. Még a kormánybiztosi lemondását is ő jelenthette be február végén, mondván, hogy a rábízott feladatot teljesítette, ezért elköszön” – ismertette lapunknak Bienerth közelmúltját egy korábbi munkatársa…
A teljes cikk a Magyar Narancs csütörtökön megjelenő nyomtatott kiadásában érhető el.