Zöld saslik: Dánia-Nigéria 4-1 (2-0)

  • - laudgroup -
  • 1998. július 2.

Sport

Nyertem tíz üveg sört, zölddreher, a zöld sasok lyukat rúgtak, kapusuk lukaskezű, zöld saslik, bár fogadtam volna irodánál, zöldhasú dollárbankók, sörhas, jobb ez így.

Nyertem tíz üveg sört, zölddreher, a zöld sasok lyukat rúgtak, kapusuk lukaskezű, zöld saslik, bár fogadtam volna irodánál, zöldhasú dollárbankók, sörhas, jobb ez így.

Ki hitte volna, én. Vébét nyernek, ígéri a nigériai kapitány, komolytalan, a csapat is. Vagyis nem csapat, sztárok gyülevész hada, nálam a labda, most én játszok. A világ meg hörög hozzá. Szép dolgok, grundfoci, fűzőcske de Okochan. Ám jönnek a pimasz dánok, pimodánok, Laudrup Família Kft., Májkel labdát letesz, Moller, új sütet, bal külsővel bevág, Rufai, gyere, mesélj. Aztán Májkel pöccint, Moller megint a balossal, Rufair: csatár elé kiejt, nesze, Brájen belsőz. Tizenkettedik perc, világ mereven ül, hűl a söröm. Tudtam persze, kapusok közti különbség, Gundeltakács is mondja (annyit bántjuk őket, egy kedves szót róla, szumóban jobb, itt se rossz, az első húsz percben mindent elmesél, aztán nincs mersze hallgatni), Nigéria nem a régi Dózsa, elöl nem bírnak eggyel többet rúgni, már ötöt kéne, Babangida (hol volt eddig?) érkezik, szép gól, de nem becsület, az már odaveszett Paraguay ellen. Nigéria kiesett, volt egy (kétszer fél) jó meccsük, a spanyolok ellen Zubi segített, a bolgárok ellen a fősámán, Milutinovic magyarázkodik a vezérkar előtt, hát, idáig jutottunk, lefokozzák, letépik sötét szemüvegét, Milu megsértődik és elmegy a Kerülethez, talán ott is őt választják, nem a Mészölyt.

A világbajnokságon való minél jobb szereplés a feketék büszkesége miatt a leglényegesebb - ezt a baromságot West nigériai bekk mondta, a vébé legjobbja egy fekete, szőke hajú, kék szemű csoda lesz, Yekinielsen vagy Schjonbergchukwu.

Itt most négy az egyhez, sima ügy, nem zeti, sör se fogy több, egy dán se lesz büszkétlenebb, amikor kikapnak a braziloktól.

A tíz üveget jóízűen tíz kicsi (lásd például Olisch) nigériai egészségére, a kapus kimarad a körből, talán végre a csapatból is, négy év múlva vészkapussal döntősök.

Áll még Európa és Dél-Amerika, na milyen volt Afrika, o-la-la.

- laudgroup -

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.