tévésmaci - A sül Cavalcanti főtörzstől vesz halat

  • .
  • 2009. április 30.

Trafik

Sztupa hirtelen odakapta a szemét Trochéra. Jó, akkor rispetto - mondta az, de ugyanavval a levegővel folytatta is: lenne előbb itt egy kis elintéznivaló, utána beszéljünk csak az üzletről.
Kese, hogy helyrebillentse kicsit a tekintélyét a csepeliek előtt, élénken reagált: ez már végre beszéd!

A hatalmas katonai teherautó (KRAZ 255B) a rükvercben lehetséges legnagyobb sebességgel hajtott neki a kapunak, s az úgy pattant fel, mint gyerek kezében a földimogyoróhéj. Ugyanakkor éles szirénahang harsant az éjszakában, egy melléképületből kézifegyveres őrök rohantak elő, s torpantak is meg azonmód, majd lassan, mintha tétováznának, fölemelték a kezüket. A Kraz egy Y-fordulóval előremenetbe kapcsolt és balra fordult, mögötte egy nagy teljesítményű MAN daru caplatott be a szoborpark szétrombolt bejáratán. A Kraz elviharzott Osztapenko és Steinmetz kapitány előtt, és széttaposott egy ötágú csillag alaprajzú vörös virágágyást. Elhajtott két tenyér vagy marok mellett, ami tán a földgolyót óvta, s megállt. A daru mellé kanyarodott és lebocsátotta a tappancsait. Pityu (Kese öccse) kiüvöltött a sofőrülésről: 17 percünk van, a rendőrség huszonhárom alatt ér ki. Mi meg mehetünk tévézni.

Pénteken (1-jén) még mindig a múlt heti függőké a világ, az RTL Klub 22.30-kor leadja Kill Bill2-t, ami csak kicsivel gyengébb, mint a nézhetetlen első rész. A tv2 0.35-kor Az operaház fantomja útján terjeszti a kultúrmocskot. Nem mintha a Duna tévé egy hajszállal is különb lenne, este kilenckor már nekifogott Az angol betegnek. Utolsó mentsvárunk, a film+ ugyanekkor dől be, a 28 nappal később Danny Boyle egyik vacka a sokból.

Szombaton az RTL Klub már 15.50-kor megenged magának egy rossz tréfát, hiszen Aki király akart lenni akkor is egy Libertines-szám címe, ha 1975-ben csinálták Sean Connery, Christopher Plummer és Michael Caine mérsékelten őszinte részvételével. A Duna tévé este kilenckor Sylvester Szalonnát nyomatja (Copland). Az HBO-n a cilinderből 17.55-kor elhúzott A tökéletes trükk Christopher Nolan 2006-os filmje, dettó Michael Caine-nel: két Batman között ezt bírta összehozni a direktor, sokan szeretik. Ám mindet lehet nyugodtan kidobni a kukába, hisz 21.45-kor Real Madrid-Barcelona van a sport1-en.

Vasárnap a tv2-n 23.55-kor adott Zongoraleckét úgy merjék megnézni, hogy ez az utolsó film, amit Kurt Cobain az életében látott.

Hétfőn adásszünet, mint a komcsiban.

Kedden az m1-en a 23.55-kor kezdődő film, A faun labirintusa állítólag egy fantasy, ami a spanyol polgárháború idején játszódik, rendezte Guillermo del Torro, s ahogy mondani szokták, "annyira azért nem jó, de jó". A Duna tévé eddigre már majdnem végez a 22.25-kor kezdett Tiszta Amerika c. Gothár-tévedéssel (s nem is ez az egyetlen, amit Esterházy Péterrel együtt követtek el).

Szerdán a film+-n este kilenckor sugárzott filmben - A sárkány közbelép - az a jó, hogy Bruce Lee Chuck Norrist és Jackie Chant is lezúzza, előbbit ráadásul a Colosseumban (szegény Chuckie, még a főcím előtt lejátszik). Egyébként ezt a sztárcsinálás szakértője, Mark Twain szabadalmaztatta (az Andy Warhol nevű szélhámos szekundálása mellett): sztár lett abból a kisfiúból is, akit egyszer megvert Tom Sawyer. A Filmmúzeum így jó okkal kezdi negyed órával előbb A kölyök c. 1921-es burleszket Jackie Coogannel, Edna Purviance-szal és Charlie Chaplinnel.

Csütörtökön végképp bebizonyosodik, hogy a héten elpocsékolt idő volt bekapcsolni a tévét. A film+2, hogy bekerüljön a smaciba, este kilenckor a Traffic című ostoba thrillerrel jön, melyben a bíró drogos lányától a mexikói burritóhamisítókig mindenki fellép, akinek nincs jobb dolga. Fél órával előbb oda kell ülni az MGM elé, mert az Üvöltő szelek ugyan nagyon gáz, de mégiscsak egy Bront‘-adaptáció, amiben Timothy Dalton meg Ian Ogilvy is játszik. Előbbi Roger Moore után volt 007-es, utóbbi meg - dettó a majsztró után - Simon Templar. Csoda, ha Kovács Ági is akart találkozni az öreggel? Ne tévézzenek, próbálják ki inkább kicsit az életet!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?