tévésmaci - A szervál összekeveri magát a cibetmacskával

  • .
  • 2007. július 5.

Trafik

Az az igazság, hogy sokkal jobban szeretjük a verseket, mint a tévéket, ha például Pilinszkyt olvasok a leguánomnak, még ő is könnyebben alszik el.

Az az igazság, hogy sokkal jobban szeretjük a verseket, mint a tévéket, ha például Pilinszkyt olvasok a leguánomnak, még ő is könnyebben alszik el. Viszont van egy jó hírünk azoknak is, akik a múlt hét óta szurikátákkal álmodnak - menthetetlen tévéfüggők. Mégiscsak megy az Animal Planeten a Rókamanguszták udvarháza, pl. pénteken (6-án) 20.00 órától rögtön két rész egymás után - bizonyos műsorközlők szerint ez az első-második rész lesz, más források szerint azonban már a 11. és 12. - rejtélyes ügy. 21.35-kor Wasabi - mar, mint a mustár a Film+-on Jean Renóval, akiről kiderül, hogy van egy kiskorú leánya Japánban. Apa-lánya konfliktus, maffia, sztereotípiák a japán tinilányokról, melyeket azonban kiküldött tudósítónk sem mer megcáfolni - de bárhogy csűrjük-csavarjuk, akik egyszer már látták, azoknak semmiképp se muszáj megnézni újra. Ha mindenáron unatkozni akarnak, válasszák inkább a Duna Tv-t, ahol 21.55-kor megy az Unalom Brünnben című fekete-fehér cseh film, ami 2004-ben második helyen végzett a cseh nézettségi listán, illetve a Cseh Oroszlán-díj nyertese, gondolkozzunk el, sznobok vagyunk-e, ha ez vonzóvá tesz egy filmet, vagy egyszerűen csak hiszünk a csehekben. De aki biztosra akar menni, az kapcsoljon 23.05-kor a Tv2-re, ahol Columbo nyomoz egy 75-ös epizódban.

Szombaton részint ifjúsági napot tartunk kamaszoknak és huszonéves identitáskeresőknek, a Film+-on 16.40-kor A tizenhetes csapdája két kedvencünkkel, Elijah Wooddal és Franka Potentével, 21.00-kor pedig a C.R.A.Z.Y. az HBO-n. Szeretjük a kanadai filmeket? Az ilyeneket nagyon. Oldtimereknek két mű 1968-ból: 20.15-kor a Feketeszakáll szelleme Peter Ustinovval az m1-en, 20.35-kor pedig a Szeszélyes nyár Menzeltől az m2-n.

Vasárnap délelőtt kapcsoljuk be a gyerekeknek 10.05-kor a Bálnalovas c. új-zélandi dolgozatot a Duna Tv-n, mi meg aludjunk tovább. Az esti kínálatból vagy összehasonlítjuk Jackie Chant Bujtor Istvánnal (20.00 Jackie Chan - Új csapás az RTL klubon és 21.15 Hamis a baba, Viasat3), vagy úgy döntünk, hogy mindenáron, de kivált teljesen feleslegesen nyomasztani akarjuk magunkat: 21.40-től David Lynch és a Mulholland Drive a Film+-on, illetve 22.05-től a Tv2-n egymás után a Kontroll és Sophie Scholl, aki szembeszállt Hitlerrel.

Hétfőn a szokásos csajos menet a Viasat3-on, 21.05-kor a Gilmore lányok (Szívek szállodája), 22.05-kor Veronica Mars, és zárásként 23.00-kor a Szex és New York. Ellenprogram a Duna Tv-n 22.15-kor: Pilinszky János - Gyerekek és katonák, Dóczy Péter tévéfilmje, még mi sem láttuk, csak azért ajánljuk, mert mint fent már említettük, elfogultak vagyunk. Ha nem hétfőn lenne, még vissza is térnénk a dologra.

Kedden 20.20-tól lehet Darvas Ivánra emlékezni a Duna Tv-n, ahol a Mit csinált felséged 3-tól 5-ig megy, vagy 20.40-től Lázár Ervinre a Porcelánbaba c. filmmel az m2-n.

Szerdán 20.15-től a Ripacsok az m1-en, csütörtökön pedig adásszünet, hacsak nem nézzük meg éjjel 01.20-kor a Hosszú futás című dél-afrikai filmdrámát, mert Armin Mueller-Stahl rajongói vagyunkÉ Azok vagyunk.

A televíziót azonban e röpke futam alatt sem szerettük meg annyira, hogy a kedvéért leszokjunk a versekről. Tehát önök se tévézzenek, versenyezzenek!

Figyelmébe ajánljuk

Aki úton van

Amikor 2021 nyarán megjelent Holi, azaz Hegyi Olivér első lemeze, sokan egy újabb izgalmas hazai rapkarrier kezdetét látták az anyagban.

A franciák megértették

Ritkán halljuk az isteneket énekelni. Néhanapján azonban zongoráznak, szájharmonikáznak és még gitároznak is. Legutóbb Párizs elővárosában, Boulogne-Billancourt-ban, a Szajna partján álló La Seine Musicale kulturális központban történt ilyen csoda.

Hitler fürdőkádjában

Lee Miller a múlt század húszas–harmincas éveinek bevállalós top divatmodellje volt, igazi címlaplány, de festette Picasso, fotózta és filmezte Man Ray, utóbbi élt is vele, és mentorálta mint fotóművészt.

Csaló napfény

Igaz, hamis, tény, vélemény, valóság és fikció. Ilyen és ehhez hasonló címkéket sietünk felnyalni a ránk zúduló információhalom darabjaira, hogy a kontroll, a rend illúziójával nyugtassuk magunkat és ne kelljen szembesülnünk vele, hogy nem létezik bizonyosság, csak kellően szűkre húzott nézőpont.

 

Gyilkosok szemlélője

A két évtizede elhunyt Roberto Bolaño minden egyes műve a költészet, a politika és a vadállati kegyetlenség együtthatásairól szól, az író regényeiben és elbeszéléseiben vissza-visszatérő karakterekkel, a költészet és a világ allegorikus megfeleltetésével olyan erős atmoszférát teremt, amelyből akkor sem akarunk kilépni, ha az hideg és szenvtelen.

Hús, kék vér, intrika

A folyamatosan az anyagi ellehetetlenülés rémével küszködő Stúdió K Színház jobbnál jobb előadásokkal áll elő. Az előző évadban a Prudencia Hart különös kivetkezése hódította meg a nézőket és a kritikusokat (el is nyerte a darab a legjobb független előadás díját), most pedig itt van ez a remek Stuart Mária. (A konklúzió persze nem az, hogy lám, minek a pénz, ha a függetlenek így is egész jól elműködnek, hiszen látható a társulatok fogyatkozásán, hogy mindez erőn túli áldozatokkal jár, és csak ideig-óráig lehetséges ilyen keretek között működni.)