Bangóné egyoldalúan visszalép Csepelen

Választás 2018

Egyre fogynak Németh Szilárd ellenfelei.

Bangóné Borbély Ildikó Facebook-oldalán jelentette be, hogy "minden alkutól függetlenül, egyoldalúan visszalép a választáson való indulástól" Budapest 17. választókerületében (Csepel-Soroksár). Ezzel megfogyatkoztak Németh Szilárd ellenfelei: talpon maradt a jobbikos Bereczki Miklós, az LMP-s Tenk András és Szabó Szabolcs az Együtt színeiben, aki jelenleg is a terület országgyűlési képviselője.

Kedden délután még arról szóltak a hírek, hogy az MSZP és az LMP több fontos körzetben is megállapodást kötött, így Tenk András visszalép Bangóné javára, később ezt azonban cáfolták.

Szerdán ebben a helyzetben érkezett Bangóné bejelentése. A Facebook-posztban a képviselő-jelölt megköszönte a sok támogatást és megjegyezte, hogy sok támadás érte: "Tenk András és Bereczki Miklós kivételével jelölttársaim esetében is azt tapasztaltam, hogy fontosabb volt az MSZP, a személyem és a családom pocskondiázása, mint arról beszélni, hogy miért is akarják leváltani a Fideszt. Több támadást kaptam magukat baloldalinak valló pártaktivistáktól, és magukat ellenzékinek valló sajtótermékektől, mint a Fidesztől."

A csütörtökön megjelenő Narancsban megvizsgáltuk a választókerület esélyeit. Azt minden beszélgetőpartnerünk elmondta, hogy ha minden ellenzéki jelölt állva marad, Németh Szilárdot lehetetlenség legyőzni.

A választópolgárok is azt az igényt fogalmazták meg, hogy egy jelölt kell: "Elmegyek szavazni, persze, de így nem lesz változás. Túl sokan vannak a Fidesz ellen. Pedig nagyon elegünk van már!” - mondta egy idősebb nő a csepeli piacon. Kérdésünkre hozzátette, ha olyan jelölt maradna állva a körzetben, akire eredetileg nem akart voksolni, akkor is átszavazna rá a Fidesz ellenében. Ugyanezen a véleményen volt egy fiatalabb nő is, aki szerint alapvetően nem lenne baj, ha sok párt indulna, és sok jelöltből lehetne választani. „De egy ilyen helyzetben, amikor változás kell, akkor ez nagyon nem jó stratégia.”

Budapest 17. választókerületéről (és az 1. oevk-ról) készített riportunkat a csütörtökön megjelenő Narancsban olvashatják.

Figyelmébe ajánljuk

Münster egén

Több mint húsz év telt el azóta, hogy az HBO bemutatta Tom Hanks és Steven Spielberg háborús sorozatát, az elég szerencsétlen magyar fordításban Az elit alakulatként futó Band of Brotherst.

Aki soha nem járt Tulsában

  • - turcsányi -

Mathew Brady a fotográfia történetének kétségkívül kimagasló alakja, az első fotoriporter, az első PR-szakember, az első bármi.

Elsüllyedt Budapest

„Szép Ernő előbb népszerű költő volt, azután divatos színpadi szerző lett, regényei irodalmi szenzációknak számítottak, azután egy időre szinte teljesen megfeledkeztünk róla” – írta Hegedűs Géza 1976-ban, A magyar irodalom arcképcsarnoka című portrékötetében. 

Búcsú a gonosztól

A német író, Otfried Preuβler (1923–2013) művei közül itthon leginkább a Torzonborzról, a rablóról (eredeti nevén Hotzenplotz) szóló történeteket ismerjük.

Kedvezmény

Az idén 125 éves Közlekedési Múzeumot bombatalálat érte a 2. világháborúban, az épület és a gyűjtemény nagy része elpusztult. Csak 1965-ben nyílt meg újra, majd ötven éven át működött, a hiányosságai ellenére is hatalmas érdeklődés mellett. A Liget-projekt azonban a Közlekedési Múzeumot sem kímélte, 2015-ben bezárták, 2017-ben lebontották.

Isten nevében

Egy gyermek ára: három miatyánk, két üdvözlégy – pimf összeg, mindenkinek megéri, vevőnek, eladónak, az üzlet hivatalos tanújának (ezúttal a Jóisten az, lakcím, anyja neve, három példányban), de legfőként a Fidesznek. Most még pénzbe se kerül: alsónadrágokban fizetik ki a papságot. Választások jönnek, tartják a markukat, lökni kell nekik valamit, hogy misézés közben rendesen korteskedjenek, Isten akarata szerint.

Távolságtartás

A három még logikus és észszerű. Sőt, a három elvárható (a Tisza Párt és az MKKP potenciális szavazói szemszögéből mindenképpen), s aligha sérelmezhető (a rivális pártok híveinek perspektívájából) – ennyi kerületi polgármesterjelölt kell ugyanis a fővárosi listaállításhoz.

Mint parton a hal

  • Földényi F. László

Pontosan húsz évvel ezelőtt egy német napilap többeket megkérdezett, mit várunk mi, magyarok a küszöbön álló EU-csatlakozástól. Én akkor habozás nélkül ezt válaszoltam: Komp-ország hajója végre kiköt – Nyugaton. Vagyis: Európában. A Fidesz épp ellenzékben volt. De már jóval korábban kiadta a velejéig antidemokratikus jelszót: „a haza nem lehet ellenzékben”, s előre tudni lehetett, merre kormányozzák majd a hajót, ha újra hatalomra jutnak.

„Mi nem tartozunk bele a nemzetbe?”

A Nemzeti Összetartozás Hídja egyelőre nem annyira a nemzet összetartozását, sokkal inkább azokat az emberi és eljárásjogi anomáliákat testesíti meg, amelyekkel ma Magyarországon egyre könnyebb bármilyen, NER-nek kedves beruházást végigvinni.