Bangóné egyoldalúan visszalép Csepelen

Választás 2018

Egyre fogynak Németh Szilárd ellenfelei.

Bangóné Borbély Ildikó Facebook-oldalán jelentette be, hogy "minden alkutól függetlenül, egyoldalúan visszalép a választáson való indulástól" Budapest 17. választókerületében (Csepel-Soroksár). Ezzel megfogyatkoztak Németh Szilárd ellenfelei: talpon maradt a jobbikos Bereczki Miklós, az LMP-s Tenk András és Szabó Szabolcs az Együtt színeiben, aki jelenleg is a terület országgyűlési képviselője.

Kedden délután még arról szóltak a hírek, hogy az MSZP és az LMP több fontos körzetben is megállapodást kötött, így Tenk András visszalép Bangóné javára, később ezt azonban cáfolták.

Szerdán ebben a helyzetben érkezett Bangóné bejelentése. A Facebook-posztban a képviselő-jelölt megköszönte a sok támogatást és megjegyezte, hogy sok támadás érte: "Tenk András és Bereczki Miklós kivételével jelölttársaim esetében is azt tapasztaltam, hogy fontosabb volt az MSZP, a személyem és a családom pocskondiázása, mint arról beszélni, hogy miért is akarják leváltani a Fideszt. Több támadást kaptam magukat baloldalinak valló pártaktivistáktól, és magukat ellenzékinek valló sajtótermékektől, mint a Fidesztől."

A csütörtökön megjelenő Narancsban megvizsgáltuk a választókerület esélyeit. Azt minden beszélgetőpartnerünk elmondta, hogy ha minden ellenzéki jelölt állva marad, Németh Szilárdot lehetetlenség legyőzni.

A választópolgárok is azt az igényt fogalmazták meg, hogy egy jelölt kell: "Elmegyek szavazni, persze, de így nem lesz változás. Túl sokan vannak a Fidesz ellen. Pedig nagyon elegünk van már!” - mondta egy idősebb nő a csepeli piacon. Kérdésünkre hozzátette, ha olyan jelölt maradna állva a körzetben, akire eredetileg nem akart voksolni, akkor is átszavazna rá a Fidesz ellenében. Ugyanezen a véleményen volt egy fiatalabb nő is, aki szerint alapvetően nem lenne baj, ha sok párt indulna, és sok jelöltből lehetne választani. „De egy ilyen helyzetben, amikor változás kell, akkor ez nagyon nem jó stratégia.”

Budapest 17. választókerületéről (és az 1. oevk-ról) készített riportunkat a csütörtökön megjelenő Narancsban olvashatják.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.