A Snickers Magyarország csinált egy gyomorforgató hülyeséget, aztán bocsánatot kért

  • narancs.hu
  • 2017. június 2.

Villámnarancs

Ki vagy, ha éhes vagy?

„Éhesen kifordulsz önmagadból” — írta ki a Snickers Magyaroszág tegnap a Facebook-oldalára, amelyet amúgy 155 ezren követnek. A szöveget egy képpárral illusztrálták: bal oldalon egy menő focista lábát látjuk, a szöveg: „Snickersszel”, jobb oldalon pedig egy profi, tüllszoknyás balerináét, a kommentár: „Snickers nélkül”.

false

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az egy dolog, hogy a Snickers a saját célcsoportjához szeretne beszélni saját PR-felületén, és minél markánsabban határolja azt, annál nagyobb hatékonysággal megy át az üzenete. De azért mindeközben nem kellene teljesen kizárni, illetve sértegetni a célcsoporton kívül lévőket.

Ráadásul nem túlzottan elrugaszkodott gondolat az sem, hogy a reklám homofób felhangokkal bír, és a Snickerst megtagadó férfiakat tulajdonképpen azzal riogatja, hogy annyira lesznek férfiasak, mint egy balerina: „éhesen kifordulsz önmagadból”.

A reklámra a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene Facebook-csoport hívta fel a figyelmet, be is taggelték a Snickers Magyarországot. Nem sokkal később a cég egy kommentben jóformán azonnal igazat adott a kritikáknak és elnézést kért a hibáért: „Őszintén sajnáljuk, ha a fent említett poszttal bárkit is megbántottunk, nem állt szándékunkban senkit sem megsérteni. Természetesen elismerjük, tiszteletre méltónak tartjuk azt a teljesítményt, valamint azt a rengeteg munkát, amit a balettművészek, illetve a profi labdarúgók végeznek. Továbbá belátjuk, hogy a vizuális megjelenítés, a képek kiválasztása valóban nem volt szerencsés. A történtek miatt kérjük, fogadjátok el őszinte bocsánatkérésünket!”

Azon felülemelkedve, hogy a bocsánatkérő szöveg már-már túl érzelmes, kezdetnek kifejezetten jó.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát.