Egészen elképesztő módon zúzza az ellenzék – Bősz Anettnek nem sikerült tisztázni, miért robbantotta a Párbeszéd-frakciót

  • narancs.hu
  • 2018. május 19.

Villámnarancs

Vagy azt, miféle paktumot is kötött az MSZP, a Párbeszéd és a Liberálisok, vagy azok bizonyos tagjai.

Kicsinálja egymást és így persze saját magát is az ellenzék. Nem kell ehhez a Fidesz, megy ez maguktól is.

Ez persze nem újdonság.

Ahogy az sem, hogy a világon semmit nem okultak az április 8-i választás eredményéből (sem). Nem abból, hogy ronggyá verték őket, és minden egyes mandátumért hálát adhatnak, de a magas részvételi arányból, az újabb parlamenti kétharmadból sem...

A Párbeszéd-frakció robbantása már az utolsó utáni csepp a pohárban, hisz' ezzel oly módon rúgták tökön saját magukat, hogy arra egyre nehezebb szavakat találni.

A Liberálisok lépése az egy szem mandátumukat birtokló Bősz Anett kiugratásával sok kérdést fölvet.

Jaj, dehogy azért csinálták ki a Liberálisok és Molnár Gyula a Párbeszéd frakcióját, mert a Fidesz zsebében lennének!

Egész másért.

Ezekre próbált meg Bősz Anett válaszolni. Nem kétséges, sikertelenül. A 24.hu interjújából bár némiképp kiderül, hogy valószínűleg végül senki nem akart betartani semmilyen megállapodást, és a magukat 1 százalék környékére helyező Liberálisok Fodor Gábor vezetésével ezt megelégelve a könnyebb utat választották, mert nem voltak hajlandók több kompromisszumot kötni, vagy mi.

Szabó Tímea kimondta: Fodor Gábor egy politikai élősködő

„Amikor aláírtam a szándéknyilatkozatot, miszerint a Párbeszéd-frakció alapítói közt kívánok lenni, azt mondták, még nem dőltek el a Párbeszéd és az MSZP frakciószövetségének részletei, a szerződésünket csak a frakciók alakulása után tudjuk majd véglegesíteni. Utóbb aztán előkerült egy dokumentum, melyből kiderült, hogy addigra az MSZP és a Párbeszéd már megállapodott.”

(...)

„Kimaradtunk volna a politikai döntéshozó testületből, nem lett volna beleszólásunk még abba sem, hogy a közös frakció mögött hogyan, kikből áll föl a stáb. És bár szerződtünk arra, hogy nincs frakciófegyelem, egy önálló képviselői indítványom kapcsán jelezték, valamiféle frakciófegyelemről, az önálló indítványaim előtti egyeztetésről beszélnünk kell.”

Bősz Anett bízik benne, hogy annak ellenére, hogy független képviselőként sokkal kevesebb joggal rendelkezik majd, mintha egy frakció tagja lenne, transzparensen végezheti majd a munkáját, de ami mindennél fontosabb, szabadon és tisztességesen.

Akkor is, ha így nem sok értelme lesz.

(24.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.

Mi, angyalok

Egyesével bukkannak elő a lelátó hátsó részét határoló cserjésből a zenekar tagjai (Tara Khozein – ének, Bartek Zsolt klarinét, szaxofon, Darázs Ádám – gitár, Kertész Endre – cselló) és a táncos pár (Juhász Kata és Déri András).

Új válaszok

A művészet nem verseny, de mégiscsak biennálék, pályázatok, díjak és elismerések rendezik a sorokat. Minden országnak van egy-egy rangos, referenciaként szolgáló díja.

Mintha a földön állva…

Összegyűjtött és új verseket tartalmazó kötete, a 2018-ban megjelent A Vak Remény a költő teljes életművét átfogó könyv volt, ám az új versek jelenlétét is kiemelő alcím a lírai opus folyamatosan „történő” állapotára mutat, arra, hogy még korántsem egy megállapodott vagy kevésbé dinamikus költői nyelvről van szó.