Ítél a nép – Orbán már nem kozmetikázza a halálbüntetést

  • narancs.hu
  • 2015. május 8.

Villámnarancs

Ma reggel a rádióban a miniszterelnök látszólag gyáván mellébeszélt, de valójában egyenesen megmondta, mit gondol a halálbüntetésről. Isten veled, Európa!

„Az emberek azt hiszik, hogy ha van halálbüntetés, illetve egyes bűncselekmények halálbüntetéssel való fenyegetettsége létezik, akkor nagyobb biztonságban vagyunk” – állapította meg a miniszterelnök ma reggel a Kossuth rádió 180 perc című műsorában, ami tényleg fantasztikus felismerés.

Mit is írt az Árpád?

Mit is írt az Árpád?

Fotó: MTI

Hát még ha hozzátesszük azt a demagóg, eddig kizárólag a Jobbik korábbi albumain hallható slágert, amelyben Orbán azt kéri: „legalább egy pillanat erejéig gondolkodjanak el úgy is a kérdésről, hogy mi van, ha az ő gyereküket vagy feleségüket, édesapjukat, édesanyjukat ölték volna meg”. Ezen a ponton világossá válik, mit gondol Magyarország miniszterelnöke a kérdésről, bármit is mond legközelebb.

Például azt, hogy ő személy szerint nem támogatná a halálbüntetés bevezetését. Ó, dehogy! Ő kizárólag az emberek biztonságát tartja fontosnak, és csupán meghajol a nép akarata előtt. Sztálin se mondhatná szebben…

Aztán ha úgy alakul, és Magyarországon mégsem írnak ki pályázatot hóhér munkakör betöltésére, újból lehet az Európai Unióra mutogatni, ahonnan Orbán Viktor a mai nyilatkozatával nem először, de végérvényesen kiiratkozott.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.