Megszólalt Farkas Flórián, és úgy tűnik, hogy nagyon elégedett a roma felzárkóztatással

  • narancs.hu
  • 2016. november 20.

Villámnarancs

És különben is, ne támadja őt senki!

„Az ellenzék hadjárata nem érte el a célját, a cigányság és a kormány egyaránt számíthat a továbbiakban is a munkámra.”Az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) egykori elnöke, miniszterelnöki tanácsadó egészen mostanáig bújkált a sajtó elől. De a héten véget ért nagy rejtőzködés, Farkas előbb az MTI-nek, majd a Magyar Időknek mondta el, hogy nem érti, mi a baj vele, mit akarnak tőle, nála makulátlanabb és tiszteségessebb roma politikust nem hordott hátán a föld, hiába beszélnek mások mást.

Farkas kikéri magának,

hogy egyáltalán összefüggésbe hozzák őt azzal az eltűnt 1,6 milliárd forinttal, amit eredetileg a Híd a munka világába foglalkoztatási programra kellett volna költeni, amit az Emmi visszakövetel, az ügyben pedig széleskörű nyomozás zajlik.

Farkas szerint ő már korábban, összeférhetetlenség miatt lemondott az ORÖ elnök tisztjéről, így köze sincs a pénzhez, ami szerinte azért tűnt el, mert az ORÖ későbbi vezetése nem kellő gondossággal járt el.

false

 

Fotó: MTI-Koszticsák Szilárd

„Ha minden szabályt betartanak, átadják a vagyont a szövetkezetnek, akkor ma már több ezer ember dolgozhatna” - mondja, de semmi baj, hiszen úgy véli, „a méltatlan támadások nem tudnak maradandó éket verni a cigányság egyre erősebb önképviseletébe, abba, hogy saját érdekeinkért szervezetten, egységesen és tudatosan kiálljunk. Abban sem bizonytalanítanak el minket, hogy tisztán lássuk:

a Fidesz kormány az, amelyik valóban segíti a romák felzárkózását,

az előzőek csak ártottak.”

Kár, hogy nem a Magyar Idők újságírója, hanem az interjú megjelentése után Lakatos Oszkár és Vajda László ORÖ képviselő hívja a figyelmet a Romneten megjelent közleményükben, hogy „hogy ez év áprilisában az atv.hu birtokába jutott több száz oldalnyi dokumentum szerint

az elnöksége alatt nagyjából 1,1 milliárd forintnyi értékben

kötött szerződést, melynek tetemes része Híd a munka világába projekthez kapcsolódik.”

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Vezető és Megvezető

Ha valaki megnézi a korabeli filmhíradókat, azt látja, hogy Hitlerért rajongtak a németek. És nem csak a németek. A múlt század harmincas éveinek a gazdasági válságból éppen csak kilábaló Európájában (korántsem csak térségünkben) sokan szerettek volna egy erőt felmutatni képes vezetőt.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.

Próbaidő

Az eredetileg 2010-es kötet az első, amelyet a szerző halála óta kézbe vehettünk, immár egy lezárt, befejezett életmű felől olvasva. A mű megjelenésével a magyar nyelvű regénysorozat csaknem teljessé vált. Címe, története, egész miliője, bár az újrakezdés, újrakapcsolódás kérdéskörét járja körül.