Törvényt faragtak az oroszok Orbán beszólásából

  • narancs.hu
  • 2016. január 15.

Villámnarancs

Jövő héten szavaznak Oroszországban egy javaslatról, mely szerint a „nem hagyományos szexuális kapcsolatok nyilvános kifejezése, az egyén eltorzult szexuális preferenciáinak demonstrálása” büntethető lesz.

A 444.hu cikke szerint „alapból pénzbüntetés jár majd, de ha az eset iskolák, vagy más helyek közelében történik, ahol gyerekek vannak, 15 nap fogda is járhat mellé”. A törvény egyik benyújtója, a kommunista Ivan Nikicsuk szerint a csók és a nyilvános kézfogás is büntethető lenne.

A cikk idézi is a Nikicsukot, aki ezt mondta: „A törvény nem tiltaná meg nekik AZT. De azt meg kell állítanunk, hogy kitegyék a kirakatba a démoni vágyaikat, amiket a nyugat kényszerít ránk. Elnézést, ez itt Ororszország, nekünk vannak hagyományaink. A csókolózó szakállas férfiaktól mindenkinek hányingere lesz."

Milyen jó, hogy nálunk nem kell ettől tartani. Amikor májusban, a homofóbia elleni világnapon megkérdezték a magyar miniszterelnöktől, mit üzen a homofóboknak, Orbán azt mondta, hogy hálás a magyarországi homoszexuálisok közösségének, mert nem azt a provokatív viselkedést folytatják, amit nyugati országokban látni, és ami pont az ellenkező hatást váltja ki, mint amit szeretnének.

Hát igen, kedves orosz buzik! Jobban teszitek, ha példát vesztek magyarokról. Ti pedig, kedves magyar buzik! Viselkedjetek továbbra is rendesen, nehogy megharagudjon rátok a miniszterelnök úr, és jogos felháborodásában véletlenül az oroszokról vegyen példát.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.