film - A FELÁLDOZHATÓK

  • - ts -
  • 2010. október 21.

Zene

Mivel Sylvester Stallone munkássága az elmúlt öt esztendőben - John Rambo (2008); Rocky Balboa (2006) - nem szólt másról, mint saját szobrának a munkára bírásáról, az sem lenne részünkről túlzás, ha A feláldozhatókat mint animációs filmet vennénk számításba. Van is egy jelenet (az összes ilyen), ami bizonyítja e nézőpont felette jogos voltát: Barney Ross, a mindenre kapható veterán zsoldos (Stallone) fut, hogy elérje még az éppen induló hidroplánt, mögötte az egzotikus diktátor csahosai, nem babra megy tehát játék.
Mivel Sylvester Stallone munkássága az elmúlt öt esztendõben - John Rambo (2008); Rocky Balboa (2006) - nem szólt másról, mint saját szobrának a munkára bírásáról, az sem lenne részünkrõl túlzás, ha A feláldozhatókat mint animációs filmet vennénk számításba. Van is egy jelenet (az összes ilyen), ami bizonyítja e nézõpont felette jogos voltát: Barney Ross, a mindenre kapható veterán zsoldos (Stallone) fut, hogy elérje még az éppen induló hidroplánt, mögötte az egzotikus diktátor csahosai, nem babra megy tehát játék. Az élete a tét, tán azért is gyorsítják fel lépteit - rafináltnak csak lustaságból mondható - modern filmes technikák. S ekkor felsejlik, miért is oly bajos szobrokat mozgatni filmszalagon: mert Rocky Balboa igazi szobra - valahol a Philadelphiai Szépmûvészeti Múzeum parkjában - pont futásközi állapotban örökíti meg Amerika bajnokát. S ez a két futás óhatatlanul is egyszerre jelenik meg A feláldozhatók vásznán; amihez már csak a fejlett szépségipar totális kilátástalanságát híven dokumentáló jelenést kell hozzácsapnunk, amikor egy templomban hõsünk összejön üzletelni Arnold Schwarzeneggerrel és Bruce Willisszel, s tisztán kiolvasható lesz jelen film névjegyén az írás: ez itt az élõhalottak éjszakája.

Hogy miért épp a zsoldosos-kommandós szakágban vállalkozott Stallone mindennek kinyilatkoztatására - rejtély, hisz e pályán mindig inkább a konkurencia jeleskedett. Vagy éppen ezért, hisz pont õtõle (vagyis hát Rockytól) tudjuk, hogy sosincs késõn.

Forgalmazza a Palace Pictures

***

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.

Úgyszólván páratlan

Mivel itthon a téma jószerivel a futottak még kategóriájába sem tartozik, megemlítenénk, hogy jövő vasárnap rendezik Romániában az államfőválasztás megismételt első fordulóját. (A második menet, már ha semmi nem jön közbe, május 18-án lesz.)

Elfogytak az ötletek

A miniszterelnök minden évben tiszteletét teszi a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évindító konferenciáján – az idén ezt március 7-én tartották. A szokásos menetrend szerint a kamara elnöke, a gazdasági miniszter és a jegybank elnöke is szólnak a meghívottakhoz – s bár 2021 óta Matolcsy György már nem tűnt fel az emelvényen, Varga Mihály most igen.

Mindenki ellenzékben

Egy évvel az országgyűlési választások előtt a 15 éve kétharmados parlamenti többséggel kormányzó Fidesz kapkod, híres-hírhedt kommunikációja csak követni képes Magyar Péterét. A kormánypárt gyarapodó aljasságaival leginkább a már sokszor legyőzött parlamenti ellenzék foglalkozik.