Örömzene nyitott füleknek!

  • (x)
  • 2018. december 10.

Zene

Fa tetején táncoló angyalokkal, kéményen üldögélő szellemekkel, Mustangban száguldozó télapóval érkezz meg a Budapest Bárral az ünnep hangulatába!

Karácsony előtti rohanás: szaladunk az ajándékok után, rohanunk a piacra, hogy le ne késsünk a pontyról, próbáljuk befejezni a munkánkat, mintha a világnak is vége lenne, nemcsak az évnek. Százféle ételt főzünk, a lakásunknak is csillognia kell, a legszebb fát keressük, aztán karácsonykor végigrohanunk a rokonokon. Valóban erre várunk egész évben? Állítsuk meg együtt a pillanatot! December 23-án tölts el a Budapest Bárral két nyugodt órát: élvezd a zenét, hallgasd a dalokat, mártózz meg a csodálatos zenekar dallamaiban és a 12 nagyszerű énekes hangjában! Fa tetején táncoló angyalokkal, kéményen üldögélő szellemekkel, Mustangban száguldozó télapóval érkezz meg velünk az ünnep hangulatába!

false

A Budapest Bár Karácsonyi koncertjén a Farkas Róbert vezette nagyszerű zenekar mellett fellép mind a 12 állandó énekes: Behumi Dóri, Ferenczi György, Frenk, Keleti András, Kiss Tibor, Kollár-Klemencz László, Lovasi András, Mező Misi, Németh Juci, Rutkai Bori, Szűcs Krisztián és Tóth Vera.

A Budapest Bár a szívbemarkoló és szívderítő dalok cigányzenei feldolgozásaival vált Magyarország egyik legnépszerűbb zenekarává. Az együttes varázslatos vonzerejét a kitűnő zenészeknek és a magyar rockzene kultikus énekeseinek köszönheti. Az eredetileg egyetlen lemezre születő Budapest Bár tizenkét énekessel, teljesen egyedi felállásban működik – talán épp ezért lett mára a legkeresettebb koncertzenekar, fesztiválok és nagyszínpadok rendszeres fellépője. A Budapest Bár védjegyévé vált egyedi stílus gyökerei az 1920-30-as évekbeli, budapesti kávéházak világáig nyúlik vissza. Az ismert és kedvelt dalokat cigányzenei alapokon, jazz, pop, rock, klezmer és számos zenei műfaji elemmel ötvözve értelmezik újra – ezzel megteremtve egy új zenei irányzat, a gypsy lounge alapjait.

A Budapest Bárt vezetőjének és alapítójának, Farkas Róbertnek eredeti szándéka pontosan az volt, hogy új lendületet adjon a kávéházi cigányzene műfajának, életben tartva és megújítva a régi hagyományokat. A zenekarnak köszönhetően rég elfeledett dallamok váltak újra a köztudat, és a fiatalok kultúrájának részévé. Számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, közismerteket öltöztettek új köntösbe, az utóbbi időben pedig számos új dalt is írtak. Korok, kultúrák, stílusok és korosztályok találkoznak a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt az együttest, amely mára többgenerációs kedvenccé vált.

false

A Budapest Bár cikázik a zenei stílusok között és kiszakít a mindennapokból.

Örömzene nyitott füleknek!

Budapest Bár Karácsonyi Koncert

Időpont: 2018. december 23. 20:00

Helyszín: Budapesti kongresszusi Központ

A Budapest Bár zenekar: Farkas Róbert (hegedű, gitár), Farkas Mihály (cimbalom), Ökrös Károly (harmonika, zongora), Farkas Richárd (bőgő), Kisvári Ferenc (dob)

Ének: Behumi Dóri, Ferenczi György, Frenk, Keleti András, Kiss Tibor, Kollár-Klemencz László, Lovasi András, Mező Misi, Németh Juci, Rutkai Bori, Szűcs Krisztián és Tóth Vera

Rendező: Keresztes Tamás

Kapcsolat | Budapest Bár

Karácsony előtti rohanás: szaladunk az ajándékok után, rohanunk a piacra, hogy le ne késsünk a pontyról, próbáljuk befejezni a munkánkat, mintha a világnak is vége lenne, nemcsak az évnek. Százféle ételt főzünk, a lakásunknak is csillognia kell, a legszebb fát keressük, aztán karácsonykor végigrohanunk a rokonokon. Valóban erre várunk egész évben?

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Elengedték őket

Ukrajna belső, háború sújtotta vagy veszélyeztette területeiről rengetegen menekültek Kárpátaljára, főleg a városokba, az ottani magyar közösség emiatt szinte láthatatlanná vált sok helyen. A napi gondok mellett a magyar kormány hülyeségeire senkinek nincs ideje figyelni.