Lemez

Ryan Adams: Wednesdays

Zene

Az örökké kócos előadó kapcsán gyakran esett már szó balhékról, drogokról, alkoholizmusról, mentális betegségről.

Az igazi bomba 2019 elején robbant, amikor a The New York Times egy leleplező cikkben feltárta, hogy a művész lelki terror alatt tartotta volt feleségét, valamint olyan énekesnőket is, mint Phoebe Bridgers, Karen Elson és Liz Phair, sőt, állítólag egy kiskorú zenészt is zaklatott.

A botrány következtében Adams abbahagyta a turnézást, és elállt attól a tervétől, hogy 2019-ben három nagylemezt is kiadjon. Közel két év elteltével itt a visszatérés, azonban nem az eredetileg tervezett vidám Big Colors albummal, hanem a szomorú, bűnbánó Wednesdays-zel, s a többi közt olyan beszédes dalcímekkel, mint a nyitó I’m Sorry and I Love You, ami szimbolikus bocsánatkérésként is értelmezhető.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.