Zene

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

"Még van néhány szerep a bakancslistámon"

Bretz Gábor operaénekes megjárta a világ jelentős operaszínpadait, most két szerepet is visz a Budapesti Wagner-napokon. Azt mondja, a jó hang manapság csak belépő a szakmában, jó megjelenést, nyelvtudást is elvárnak – továbbá türelemre is szükség van.

Peel Dream Magazine

A koronavírus-járvány jó néhány felívelőben levő zenekar pályáját meghajlította, ilyen például a neo-pszichedelikus gitárzenét játszó Los Angeles-i Peel Dream Magazine is.

„Ne hagyjuk”

Győri Brúnó, aka BRUMIKO dalszerző-előadó, középiskolás

  • rés a présen
  • Artner Sisso
  • 2025. május 28.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.