Lemez

Will Butler: Policy

  • Lang Ádám
  • 2015. április 27.

Zene

Will Butler – bár az Arcade Fire tagjaként Grammy-díjas és Oscar-jelölt zenész – elsősorban Win Butler frontember öccseként ismert. Ő az a srác, aki a színpad szélén a szövegeket üvöltve számról számra más hangszeren játszik, de igazán csak spontán színpadi akciói miatt szokás emlegetni, ha a zenekarról van szó. Volt már olyan is, hogy felmászott a színpad tetejére, a bukó­sisak pedig megszokott koncertkellék nála.

A tavalyi év tavaszán a legendás New York-i Electric Lady stúdióban rögzített szólólemezének híre ezért elég meglepő volt. Ehhez képest Butler igencsak bevállalós promóval vezette fel a már a címében sem felhőtlen mókázást ígérő lemezt: február utolsó hetében mindennap írt egy dalt a Guardian legizgalmasabbnak tűnő híre alapján, amelyet aztán másnap publikált is. Ezek a számok kicsit olyanok voltak, mintha az évek során kiszelektált Arcade Fire-szerzeményeket ásta volna elő. A Policy azonban már meglepőbben indul. Egy Babyshambles-szerű garázsrock után a kislemezes Anna a 80-as évek szintipopját idézi, aztán két zongorás balladát is kapunk, később van egy funkos téma, valamint néhány Arcade Fire-féle rock and roll gospeles és doo-wopos kórusokkal, de a bátyéhoz képest kevésbé katartikus és karakteres énekhanggal. A lemezt leginkább a témája fogná össze, az eklektikus dalok ugyanis azt a hatást vizsgálják, amelyet a politika a mindennapi életre gyakorol. Azonban bármennyire ügyes számok vannak is a Policyn, lemezzé nem áll össze a 28 perces anyag – inkább csak megismétli a szerző színpadi játszósarkos szertelenségét.

Merge, 2015

 

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.