A szerk.

Az ideális ellenzék

A szerk.

Talán nem túlzás, hogy az elmúlt 173 év leg­abszurdabb március 15-i megemlékezését hozta tető alá a Mi Hazánk Mozgalom, pedig erős a mezőny, gondoljunk csak a Kádár alatti ún. Forradalmi Ifjúsági Napokra.

Már a felütés is erősre sikeredett: Dúró Dóra azzal sírta tele a sajtót, hogy a rendőrök délelőtt gumibottal tanították móresre egyik aktivistájukat, aki szórólapokat akart terjeszteni a közelgő rendezvényről. Noha az efféle fellépések csak a 70-es, 80-as évek illegális forradalmi megemlékezései nyomán voltak a hatósági gyakorlat bevett fogásai, a képviselőnek mégis a 2006-os szemkilövetés jutott az eszébe, ami már azért sem meglepő, mert az esetnek nem voltak szemtanúi. Sőt a térfigyelő kamerák felvételei szerint sem érte bántalmazás a Mi Hazánk VI. kerületi elnökét, Tanberger Tibort, aki még annak a kocsinak a típusát sem tudta megmondani, amellyel leparkolt az állítólagos gumibotozás előtt.

Szó nem volt rendőri erőszakról, épp ellenkezőleg! A pár száz fős közönség, a Mi Hazánk elnökével az élen, háborítatlanul, rendőri díszkísérettel vonulhatott a belvárosi Las Vegas kaszinó elé, ahol Toroczkai László simán elmondhatta szónoklatát, mondandójának fókuszában a gyógyszerlobbival, Bill Gatesszel és a többi külföldi halálmadárral. Az átkokból persze jutott a kormánynak, szó esett például az oltási igazolványok visszavonásáról, sőt a sajtószabadságról is, azzal a felütéssel, hogy hadd mondja végre ki mindenki az igazságot a koronavírusról – sajna Bill Gatesén kívül más nevek sem hangzottak el. Ráadásul a tüntetők legfőbb követelése az volt, hogy ne álljon le a gazdaság, egyszóval tök ugyanaz, mint amit Orbán Viktor a járvány harmadik hullámának elszabadulásáig szajkózott. Így ugyebár nem is tűnik olyan marhára ellenzékinek ez az abszurd forradalmi megmozdulás. De még attól sem, hogy Toroczkai lapzártánk idején épp azzal zokogja tele a sajtót, hogy 15-i műsora miatt másfél millióra bírságolta a rendőrség, és nagyon várja a szimpatizánsok adományait.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Figyelmébe ajánljuk

A tudatlanság hatalma

  • - turcsányi -

A Leidseplein (Leiden tér) Amszterdam kitüntetett helye, valaha ide futott be a leideni út, ma turisták éjjel-nappali gyülekezőhelye, fények és nyüzsgés, a létező világok legjobbika, kábé száz méterre innen lőtték fejbe 2021 nyarán Peter R. de Vriest, az ország egyik vezető bűnügyi újságíróját, aki épp egy híres maffiaper koronatanújának volt a tanácsadója.

A levegőben

Magyarországon elképzelhetetlen a zsigeri gyűlölet, amely a francia rendőröket övezi különféle (elsősorban, de nem kizárólag) szélsőbaloldali eszmék hívei közt.

Elfogytak az ötletek

A miniszterelnök minden évben tiszteletét teszi a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara évindító konferenciáján – az idén ezt március 7-én tartották. A szokásos menetrend szerint a kamara elnöke, a gazdasági miniszter és a jegybank elnöke is szólnak a meghívottakhoz – s bár 2021 óta Matolcsy György már nem tűnt fel az emelvényen, Varga Mihály most igen.

Mindenki ellenzékben

Egy évvel az országgyűlési választások előtt a 15 éve kétharmados parlamenti többséggel kormányzó Fidesz kapkod, híres-hírhedt kommunikációja csak követni képes Magyar Péterét. A kormánypárt gyarapodó aljasságaival leginkább a már sokszor legyőzött parlamenti ellenzék foglalkozik.

Ne félj!

  • Pálos György

A memoár – angol címe Angela’s Ashes – 1996-ban jelent meg először az Egyesült Államokban, és egy évre rá elnyerte az élet­rajzi/önéletrajzi Pulitzer-díjat. (Az eredeti kiadás az alcímében is hangsúlyozza az önéletrajzi műfaji besorolást.)