A szerk.

Ez a kampány is jól kezdődik

A szerk.

Magyar Péter az elmúlt napokban ún. egyeztetéseket folytatott a Fővárosi Közgyűlés októbertől esedékes munkájában érintett entitásokkal, úgy mint Karácsony Gergely főpolgármesterrel, Vitézy Dáviddal, az LMP listavezetőjével, és Kovács Gergellyel, a Kutyapárt vezetőjével.

Elmondása szerint szívesen találkozott volna Szentkirályi Alexandrával, a Fidesz szezonális főpolgi-jelöltjével is, de ő nem akarta ezt. Az, hogy pontosan kik beszélgettek kivel, vagyis ki milyen minőségében vett, vagy vett volna, vagy nem vett részt ezeken a megbeszéléseken, nem száz százalékig világos. Karácsony Gergely kiléte kristálytiszta: az őt támogató DK–MSZP–Párbeszéd koalíciójának a tagja, és főpolgármester. De a többiek? Magyar pártelnök, de nem lesz önkormányzati képviselő, Kovács Gergely pártelnök, és vagy fővárosi képviselő is lesz, vagy nem, Vitézy Dávid nem pártelnök, és vagy lesz képviselő, vagy nem, Szentkirályi Alexandra meg hát, ne legyünk udvariatlanok, és ne írjuk mindjárt, hogy a Fidesz ürgéje, de sok köze a párt döntéseihez nincs.

Annak a tudásához sem kerültünk közelebb, hogy lesz-e bármilyen állandó, a közgyűlés folyamatos működőképességének biztosítására legalább elvben képes többség a testületben, és hogy az a főpolgármester ellenében vagy mellette állna-e fel. A választási eredmények tökéletes csiki-csuki helyzetet állítottak elő.

A 33 fős testületben (melyből az egyik fő a főpolgi) 10 képviselője van a Fidesznek, 10 a Tiszának, 7 az MSZP–DK–Párbeszéd szövetségnek (pontosabban 6+1), és 3-3 az LMP-nek és a Kutyáknak. Ebből elég jól kiolvasható, hogy – attól a nem várt esettől eltekintve, hogy a baloldal a Fidesszel áll össze, így rakva össze a 17 fős, lehető legszűkebb többséget –, a csiki-csuki a Tiszát hozza döntési helyzetbe. Ha nem is úgy, ahogy szerették volna: természetesnek feltüntetni óhajtott szövetségeseikkel, az LMP-vel és az MKKP-vel sem lenne meg a bűvös 17, így választaniuk kéne: vagy a Fidesszel, vagy a baloldallal lépnek valamiféle tartós együttműködésre. Esetleg megpróbálnak egyetlen képviselőt kiragadni (meggyőzni, megvásárolni, árulásra bírni stb.) a baloldali frakcióból – de ennek a sikerére azért kevés esélyt adnánk.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.