A szerk.

Ez a kampány is jól kezdődik

A szerk.

Magyar Péter az elmúlt napokban ún. egyeztetéseket folytatott a Fővárosi Közgyűlés októbertől esedékes munkájában érintett entitásokkal, úgy mint Karácsony Gergely főpolgármesterrel, Vitézy Dáviddal, az LMP listavezetőjével, és Kovács Gergellyel, a Kutyapárt vezetőjével.

Elmondása szerint szívesen találkozott volna Szentkirályi Alexandrával, a Fidesz szezonális főpolgi-jelöltjével is, de ő nem akarta ezt. Az, hogy pontosan kik beszélgettek kivel, vagyis ki milyen minőségében vett, vagy vett volna, vagy nem vett részt ezeken a megbeszéléseken, nem száz százalékig világos. Karácsony Gergely kiléte kristálytiszta: az őt támogató DK–MSZP–Párbeszéd koalíciójának a tagja, és főpolgármester. De a többiek? Magyar pártelnök, de nem lesz önkormányzati képviselő, Kovács Gergely pártelnök, és vagy fővárosi képviselő is lesz, vagy nem, Vitézy Dávid nem pártelnök, és vagy lesz képviselő, vagy nem, Szentkirályi Alexandra meg hát, ne legyünk udvariatlanok, és ne írjuk mindjárt, hogy a Fidesz ürgéje, de sok köze a párt döntéseihez nincs.

Annak a tudásához sem kerültünk közelebb, hogy lesz-e bármilyen állandó, a közgyűlés folyamatos működőképességének biztosítására legalább elvben képes többség a testületben, és hogy az a főpolgármester ellenében vagy mellette állna-e fel. A választási eredmények tökéletes csiki-csuki helyzetet állítottak elő.

A 33 fős testületben (melyből az egyik fő a főpolgi) 10 képviselője van a Fidesznek, 10 a Tiszának, 7 az MSZP–DK–Párbeszéd szövetségnek (pontosabban 6+1), és 3-3 az LMP-nek és a Kutyáknak. Ebből elég jól kiolvasható, hogy – attól a nem várt esettől eltekintve, hogy a baloldal a Fidesszel áll össze, így rakva össze a 17 fős, lehető legszűkebb többséget –, a csiki-csuki a Tiszát hozza döntési helyzetbe. Ha nem is úgy, ahogy szerették volna: természetesnek feltüntetni óhajtott szövetségeseikkel, az LMP-vel és az MKKP-vel sem lenne meg a bűvös 17, így választaniuk kéne: vagy a Fidesszel, vagy a baloldallal lépnek valamiféle tartós együttműködésre. Esetleg megpróbálnak egyetlen képviselőt kiragadni (meggyőzni, megvásárolni, árulásra bírni stb.) a baloldali frakcióból – de ennek a sikerére azért kevés esélyt adnánk.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Ha szeretné elolvasni, legyen ön is a Magyar Narancs előfizetője, vagy ha már előfizetett, jelentkezzen be!

Neked ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.