Leves. Főétel. Desszert. Narancs. – CIVIL EXTRA néven szolidaritási akciót indít a Magyar Narancs

A szerk.

 A Magyar Narancs rendhagyó kezdeményezést indít válaszul az állampolgári szolidaritást elnyomó, a sajtót és a civil szervezeteket ellehetetlenítő, megfélemlítő, a nyílt diktatúrát előkészítő törvényjavaslatra. 

Ismeri Ön a Heti Betevőt?

Ez az a civil szervezet, amely immár 12. éve minden vasárnap majd’ ezer nélkülöző polgártársunknak ad ebédet az ország öt pontján. A jóakaratú emberek adománnyal segítik az ételosztást, s az így összegyűlt pénzből profi éttermi szakácsok főznek hetente – önkéntes munkában – a rászorulóknak; az ebédet a Heti Betevő aktivistái osztják szét közöttük. Budapesten a VII. és a VIII. kerületben, illetve Pécsen, Székesfehérváron és Makón.

Ismeri Ön a Magyar Narancsot?

Ez az a lap, amely immár 36. éve, a rendszerváltás hajnala óta minden csütörtökön sok ezer polgártársunknak ad magyarázatot, okosságot, inspirációt, egy kis lelki erőt. A jóakaratú emberek vásárlással vagy adományokkal segítik a cikkek elkészítését, melyeket profi újságírók főznek az olvasóknak. 

Az Orbán-rezsim most egyetlen jól irányzott, kegyetlen csapással, egyszerre nyírná ki a Heti Betevőt és a Narancsot – és a hozzájuk, hozzánk hasonló civil szervezeteket és médiumokat. 

Ha együtt lök minket a szakadék szélére a rezsim, akkor a legkevesebb, hogy együtt próbálunk ellenállni. Hogy szolidárisak vagyunk egymással, és szolidaritást ajánlunk a Narancs-olvasóknak az éhezőkkel. Hasonló filozófiával és hasonló célok érdekében dolgozunk: azért a Magyarországért, amelyben mindenkinek jut elég, és amelyben mindenkinek jár a félelem nélküli élet és a méltóság.

 

Ezért közös akciót indítunk. Narancs CIVIL EXTRA néven digitális előfizetési csomagokat hirdetünk meg, melyekből havonta 1000 forintot egy velünk együttműködő civil szervezetnek – júniusban a Heti Betevőnek – juttatunk el. Minden hónapban más és más civil szervezettel működik együtt lapunk, így erősítve a társadalmi szolidaritást, támogatva a kormány célkeresztjébe került civilek munkáját – júniusban a Heti Betevőét.

 

A legjobban annak örül lapunk és a Heti Betevő is, ha a pénztárcájából kitelő lehető legnagyobb CIVIL EXTRA csomagra fizet elő, mert azzal a Narancs jövőbeni munkája is biztosabbá válik, és a civilek is annyiszor havi 1000 forinthoz jutnak, ahány havi a CIVIL EXTRA előfizetése. Ezzel nemcsak Ön jut remek riportokhoz, interjúkhoz, elemzésekhez, értő műbírálatokhoz, hanem egy rászorulót is meghív egy ebédre. 

A célunk, hogy júniusban 100 új előfizetőt gyűjtsünk a CIVIL EXTRA csomagunkra, hogy összegyűljön ezekből az előfizetésekből legalább 100 ezer forint, amit a Heti Betevő 100 adag meleg étel főzésére és kiosztására tud fordítani.

Olvassa a Narancsot, és segítse a rászorulókat, együtt sikerülni fog!

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.