22 millió forintba kerültek idén a képek és a videók, amiket Szijjártó utazásairól készítettek

  • narancs.hu
  • 2020. október 11.

Belpol

A tárca közölte azt is, hogy „a fotós és videós bérét nem a minisztérium, hanem a piac szabja meg”.

Útiköltségekkel együtt 2020-ban eddig 22 millió forintot költött a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) arra, hogy Szijjártó Péter miniszter külföldi utazásairól fényképek és filmfelvételek készüljenek.

A tárca a Hírklikk adatigénylésére közölte, a KKM megbízásából dolgozó fotós átlagos havi 401 ezer forintot, a videós átlag havi 772 ezer forintot keresett, utazási költségük pedig havonta 1,271 millió forint volt. A minisztérium válaszában azt írta, „a fotós és videós bérét nem Külgazdasági és Külügyminisztérium, hanem a piac szabja meg. Versenyképes piaci bér nélkül megfelelő munkaerő alkalmazása lehetetlen".

Frissítés: reagált a tárca

A hír megjelenése után a KKM közleményben reagált, ami szerint „a Külügyminisztérium alkalmazásában álló fotós és videós a hivatalos külföldi utak mellett a belföldi eseményeket is dokumentálja, ezek az anyagok is szabadon felhasználhatóak a teljes magyar média számára. A cikkben szereplő munkatársak tehát az összes magyar diplomáciai eseményt feldolgozzák, az elkészült anyagokat pedig ingyenesen megosztják valamennyi magyar sajtótermékkel”.

Figyelmébe ajánljuk

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.