A 22. kerületi MSZP összejátszott a Fidesszel, felrúgva ezzel az ellenzéki megállapodást

  • narancs.hu
  • 2019. november 14.

Belpol

De cserébe csinos pozíciókat kaptak a fideszes polgármestertől.

Ma került sor a 22. kerületi önkormányzat alakuló ülésére, amely során megszavazták többek között az alpolgármestereket, illetve a különböző bizottságok vezetőit. Budafok-Tétényben ugyan a fideszes Karsay Ferenc lett a polgármester, a közgyűlésben ellenzéki többség van.

Az ellenzéki pártok korábban meg is állapodtak arról, hogy együtt fognak szavazni a mai ülésen, azonban két MSZP-s politikus felrúgta a megállapodást, pusztán azért mert közülük az egyik - Dankóné Hegedűs Jolán – alpolgármester szeretett volna lenni – számolt be az esetről a momentumos Havasi Gábor. A megegyezés alapján 1 fideszes alpolgármestere lett volna az önkormányzatnak és 1-1 ellenzéki, egy DK-s és egy Momentumos. Annak ellenére, hogy az MSZP-s Dankóné jelezte, ő is alpolgármester szeretne lenni, belement a közös ellenzéki megállapodásba. Karsay az ülésre azonban 2 fideszes és egy MSZP-s alpolgármestert (Dankónét) jelölt, amit Dankóné és másik MSZP-s társa (Daróczi Károly) meg is szavazott, sőt Havasi szerint több olyan előterjesztésre is igent nyomott a két szocialista, amelyeket Karsay az ellenzéki képviselők akarata ellenére terjesztett be. A fideszes polgármesterrel való együttműködésért cserébe Daróczi is megkapta a jutalmát: egy elnöki széket az egyik bizottságban.

„Felszólítom az MSZP-t, hogy azonnal zárja ki tagjai sorából a két képviselőt! Felszólítom Dankóné Hegedűs Jolánt és Daróczi Károlyt, hogy azonnal adják vissza mandátumukat! Nem arra kaptak felhatalmazást, hogy a következő öt évben a Fidesszel szövetkezzenek, ezzel méltatlanná váltak tisztségükre!” – írta Havasi az eset után.

Figyelmébe ajánljuk

Különbség

Izrael 1948-as megalakulásakor több mint 700 ezer palesztin hagyta el korábbi lakóhelyét, hazáját – többnyire elüldözték őket az ENSZ jóváhagyása értelmében születő új állam területét csak harcok árán biztosítani képes fegyveres erők. Mindkét oldalon történtek súlyos atrocitások.

Bukott diák

Lehet fanyalogni, sőt, tulajdonképpen ildomos is. Aki nem fanyalog, az talán nem is tartható komoly befogadónak, mintha nem lenne ízlése, s éppen ezért az értékítéletei sem méltók arra, hogy figyelembe vegyük azokat. Mégis, a fanyalgás negatív cselekedetnek számít, s a fanyalgó amolyan ünneprontónak, ízetlenkedőnek, tulajdonképpen egy igazi faszkalapnak.

Kiterítenek úgyis?

Kietlen vidék fogad, vörös szikla és homok mindenfelé, és csak később derül ki, hogy a kezdés előtt a közönséggel kokettáló figura maga az ifjú Galileo Galilei. Innentől minden jelként működik Polgár Csaba rendezésében.

Vár a MÁV

Az anyázás azok közé a kivételesen sértő gesztusok közé tartozik, amely sokak szerint azonnali megtorlást követel. Ám ha abból indulunk ki, hogy hányan anyáznak csak a városi közlekedésben, már nem is akkora sértés ez.

A legkeményebb

Legkeményebb tele elé néz Ukrajna: az energiahálózat jelentős része sérült vagy működésképtelen, több millióan – ezen belül a frontvonal közelében majdnem egymillióan – szorulnak közvetlen vagy közvetett támogatásra. Az ENSZ által kalkulált szükséges forrásnak kevesebb, mint a fele jött össze szeptember végére.

Üvegtigrisek viadala

A Ruszt József alapította zala­egerszegi színház jelenlegi korszakában nem csak földrajzilag esik távol az országos színházi nyilvánosságtól. A megyén kívül ritkán jutnak el vendégjátékokra, és az előadásaik sem vonzzák a városon kívüli nézőket, pedig a 2010 óta tartó, Besenczi Árpád nevével fémjelzett korszakban sem volt ez mindig így.

Állandósult betartás

Az októberi váltás óta sem alpolgármestert, sem bizottságokat nem sikerült választani Orosházán. Nincs megegyezés a szervezeti és működési szabályzat kapcsán sem. Az alaphelyzet máshonnan is ismerős: az ellenzéki polgármester mögött nincs testületi többség.

„Madár se száll az udvarra”

Busz csak ritkán jár a kétszáznegyven lelkes Rakacaszendre, sok ottani iskolás ezért hamar lemorzsolódik. A többség közmunkából él, a jövő kilátástalan a fiatalok számára. Egy felzárkóztatással foglalkozó civil szervezet próbálja kimozdítani a helyieket a reményvesztett hétköznapokból.

Elcsatolt falvak

Az újságból tudták meg hat község lakói és helyi vezetői Csongrád-Csanád megyében, hogy az 1-es választó­kerületből várhatóan átrakják őket a 2-esbe, illetve a 4-esbe. A hat településen a szavazók többsége kormánypárti volt 2022-ben. Eddig ellenzéki többségű választókerületben voltak. És közben megjött a Tisza Párt is.