Csütörtökön folytatódott Völner Pál volt igazságügyi államtitkár és Schadl György volt végrehajtói elnök korrupciós ügyének büntetőper a Fővárosi Törvényszéken. A 24.hu tudósítása szerint a tárgyalás azzal kezdődött, hogy Tóth Erzsébet bíró közölte: a Schadl elleni kényszerintézkedés – ami bűnügyi felügyeletet jelent a lábán viselt nyomkövetővel – teljesen kiüresedik azzal, hogy a volt végrehajtó elnök minden hétfőre és szerdára az intézkedés feloldását kéri, hogy az ügyvédjével találkozhasson.
A bíróság ezért elrendelte, hogy a hatóságok ellenőrizzék a Schadl lábán lévő nyomkövető GPS-adatait, hogy megnézzék, hol töltik a védőjével a felmentésre kapott időt. Schadl erre rögtön jelezte, hogy a továbbiakban nem kér felmentést.
A csütörtöki tárgyalást ismét azoknak az önálló bírósági végrehajtóknak a tanúkénti meghallgatásával folytatta a bíróság, akik még a tárgyalás előkészítő ülésén beismerték, hogy kenőpénzt fizettek Schadl Györgynek a kinevezésükért cserébe. Ezúttal Forrai Miklós volt végrehajtót hallgatták meg, aki Szegeden ügyészként dolgozott, mielőtt végrehajtó lett. Ő már a nyomozás során a beismerésével terhelő vallomást tett Schadl Györgyre. Akkor többek közt azt mondta, hogy megállapodott a végrehajtók volt elnökével, hogy havi fix jövedelemért cserébe – ami kétmillió forint volt – két éven át átadja a végrehajtói irodájának teljes adózott bevételét. Az egyezség értelmében Forrainak akkor kellett fizetnie, amikor Schadl György szólt. Beismerése szerint több mint 197 milliót forintot juttatott a végrehajtók akkori elnökének.
Forrai a csütörtöki tárgyaláson – a múlt héten meghallgatott végrehajtóhoz hasonlóan – megtagadta a vallomástételt, mondván, őt ebben az ügyben már jogerősen elítélték. A bíró egyéb kérdéseire azonban válaszolt, amelyek például a végrehajtóvá válásának körülményeire, továbbá az ügy egyes szereplőivel való kapcsolataira irányultak. A tárgyalás egy pontján a volt végrehajtó végül mégis megismételte, hogy havi kétmillió forintos fizetésért cserébe átadta irodája teljes osztalékát – készpénzben – Schadl Györgynek, akkor, amikor ő kérte.
Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, a múlt keddi tárgyaláson a Fővárosi Törvényszék arra hívta fel Schadl figyelmét, hogy bár tavaly novemberben elrendelték a tulajdonában álló négy autó, egy kisrepülő és egy kishajó lefoglalását, azok tárolási helyét azóta sem közölte. Bár a bíróság és a nyomozó hatóságok nem hozták nyilvánosságra, hogy milyen járművekről van szó, a 24.hu a nyomozati iratok alapján azonosította a Schadl tulajdonában álló – papíron lefoglalt – négy autót, egy Audi A8-ast és három Mercedest.
A járműnyilvántartási adatok szerint a négy „elveszett” autó közül az egyik Mercedes a múlt keddi tárgyalás előtt két héttel járt műszaki vizsgán, egy másik Mercedes pedig egy hónappal a tárgyalás előtt.
A Telex azóta a kisrepülőgépet is megtalálta, beszámolójuk szerint pedig a csütörtöki tárgyalásra már Schadl György is tudta, hol vannak a járművei. A bíró szerint erről Schadl védője értesítette őket, így most már le tudják tőle foglalni ezeket.