A köztévé ügyeletes sorosozója is Soros-ösztöndíjas volt

  • narancs.hu
  • 2020. április 6.

Belpol

Miből lesz a cserebogár.

Az M1 Világ külpolitikai kitekintőjének műsorvezetője, Bende Balázs példás sorosozóként lett ismert a napokban, miután az egyik adásban szívből jövő felháborodással kelt ki magából a migránspárti kerítésellenzők ellen. A "a magyar nemzet végtelen bölcsességéből választott" kormányt éltető Bende csak azt felejtette ki mondandójából, hogy saját tanulmányainak támogatását is a Soros Alapítványnak köszönheti.

Környei Balázs András, a Momentum egyik önkormányzati képviselője hívta a figyelmet erre, közli a 444.hu. Eszerint Bende Balázs 1993-ban ösztöndíjjal tanulhatott  a Massachussetts államban lévő Brooks School magániskolába. A diákcsere pedig a szegedi Deák Ferenc Gimnázium szervezésében és és a Soros Alapítvány finanszírozásában valósult meg.

Bende ráadásul nem az első Soros-támogatott, akit a nagy sororozók között tarthatunk számon, hiszen a Fidesz színe-javáról - Orbán Viktorról, Sijjártó Péterről vagy épp Kovács Zoltánról - is tudható, hogy egykor Soros-ösztöndíjas volt.

Ne legyen fogoly a saját otthonában! Élvezzen ki minden percet!

És egy barátja minden csütörtökön meg is látogatja. Odakünn a helyzet olyan, amilyen - de még ez sem lehet elégséges ok arra, hogy ne éljünk teljességre törekvő életet, melyhez az ismeretszerzés és a színvonalas szórakozás is hozzátartozik. A Magyar Narancs heti nyomtatott kiadása az idevágó lehetőségeket a legteljesebb természetességgel biztosítja.

Figyelmébe ajánljuk

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.

Iszony

Kegyetlen, utálatos film Veronika Franz és Severin Fiala legújabb munkája (ők a felelősek a 2014-es, hasonlóan bársonyos Jó éjt, anyu! című horrorért).

Elvis gyémánt félkrajcárja

  • - turcsányi -

Van a Hülye Járások Minisztériumának egy vígjátéki alosztálya, ott írták elő, hogy ha valaki el akarja kerülni a helyzetkomikumok – művészileg nyilván szerfelett alantas – eszköztárának használatát, hősét úgy kell járatnia (lehetőleg a medence partján), hogy a mozgása végig magán hordozza a szerepét.

Saját magány

A Comédie-Française évszázadok óta egyre bővülő, immár többezresre duzzadt repertoárjából most a klasszicista szerző modern köntösbe bújt, Guy Cassiers rendezésében újragondolt változatát hozták el Budapestre – pár hónappal a premier után.

Az én bilincsei

A Losoncról származó Koós Gábor (1986) a Képzőművészeti Egyetem grafikaszakán végzett, és még tanulmányai idején monumentális, több mint két méter magas munkáival lett ismert.

Kihaltunk volna

Ez az átfogó nőtörténeti mű nem Hatsepszut, az egyiptomi fáraónő, vagy Endehuanna, a sumér költőnő, és még csak nem is a vadászó férfi, gyűjtögető nő meséjével kezdődik, hanem egy mára kihalt, hüvelykujjnyi, rovarevő, tojásrakó, pocokszerű lénytől indulunk el, amely még a dinoszauruszok lába mellett osonva vadászott.

Alexandra, maradj velünk!

"Alexandra velünk marad. S velünk marad ez a gondolkodásmód, ez a tempó is. A mindenkin átgázoló gátlástalanság. Csak arra nincs garancia, hogy tényleg ilyen vicces lesz-e minden hasonló akciójuk, mint ez volt. Röhögés nélkül viszont nehéz lesz kihúzni akár csak egy évet is."