Állampolgári bejelentések alapján több kormánypárti médiatermék anyagait is vizsgálta a Médiatanács, de mindegyik esetében arra jutott, hogy nem történt jogsértés – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) közleményéből.
A közlemény szerint három ügyben is bejelentés érkezett a Médiatanácshoz, ezek közül a legismertebb az a kormánypárti Demokrata online felületén megjelent cikk volt, amelyben Ungváry Zsolt publicista arról értekezett, hogy jobb világ lett volna, ha Donáth Anna momentumos politikus édesanyja 1986 őszén abortuszra megy, így a Momentum politikusa nem születik meg, amelyből egyenesen következik, hogy 38 évvel később Budapest a párizsinál százszor jobb olimpiát rendez.
A cikk miatt a lap később bocsánatot kért, és el is távolította oldaláról az írást, a Médiatanácsnál viszont egy olvasó gyűlöletkeltés és kirekesztés miatt így is feljelentette azt. A testület viszont arra jutott, hogy "abban nem azonosítható olyan társadalmi csoport vagy közösség, amellyel kapcsolatban felmerülhet a gyűlöletkeltés és a kirekesztés tilalmára vonatkozó törvényi rendelkezés megsértése. Az internetes cikkben kifogásoltakat illetően egyéni polgári és büntetőjogi igényérvényesítés áll az érintettek rendelkezésére" – írták.
Emellett bejelentés érkezett a Metropol.hu-n megjelent, egy utcán élő hajléktalan fiúval foglalkozó cikk miatt is, megalázó, kiszolgáltatott helyzetben lévő személyeket mutatott be öncélúan, sérelmesen, illetve sértette a sajtótermékekre vonatkozó gyermekvédelmi szabályokat is, de a testület ebben az esetben is arra jutott hogy a cikk nem sértett meg semmit.
Szintén állampolgári bejelentés nyomán vizsgálta a Médiatanács a Hír TV Sajtóklub című műsorának egy július végi számát, amely a bejelentő szerint méltóságsértő és gyűlöletkeltő a fogyatékkal élők és a transzneműek vonatkozásában. "A hatósági ellenőrzés alapján a kifogásolt műsorszámmal kapcsolatban nem merült fel az emberi méltósághoz való jog, a gyűlöletkeltést, illetve a kirekesztést tiltó törvényi rendelkezések és egyéb médiaigazgatási szabály megsértése sem, ezért nem indított eljárást a médiaszolgáltatóval szemben" – írták a közleményben.
Ezzel szemben a Mozi+ ellen például fellép a Médiatanács, mert a John Wick: 2. felvonás című filmet augusztus végén este 9-kor adták le „tizenöt éven aluliak számára nem megfelelő” korhatári jelöléssel, pedig a magyar besorolás szerint „tizennyolc éven aluliak számára nem ajánlott” kategóriába tartozna, és csak 22 óra után lehetett volna közzétenni. Az NMHH ezért értesítette a román társhatóságot a vélelmezett jogsértésről, egyúttal felkérte a szükséges intézkedések megtételére.